Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

General Motors E-Flex Propulsion System

1 343

General Motors E-Flex Propulsion System

Hibrit araçların popüler olduğu günümüzde General Motors firmasının geliştirdiği sistem dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. Geliştirilen sistem sayesinde aracınızın şarjı bittiği zaman benzinle kullanmaya devam ederken araba kendi kendini şarj ediyor. Bu sayede çok uzun mesafeler yol alınabiliyor.
General Motors E-Flex Propulsion System

Günlük hayatınızda aracınızla gittiğiniz mesafe 40 mil (yaklaşık 65 km) ise aracın şarjlı pili vasıtasıyla tüm ulaşımı elektrik enerjisi ile yapabiliyorsunuz. Akşam eve geldiğinizde de 110 volt (Amerikan standatı) ev prizinize aracı bağlayıp şarj ediyorsunuz.

Ancak günlük gittiğiniz mesafe 65 km den fazlaysa ? Bu durumda 65 km aracın şarjıyla yolculuk ediyorsunuz. Daha sonra sistme otomatik olarak benzin e geçiyor ve bu bölümde yol aldığınız sürece 53kW lık jeneratör ile araç kendi kendini şarj ediyor. Şarj işlemi bitinde sistem tekrar elekrik ile çalışmaya devam ediyor. Bu sayede yaklaşık 640 mil (1000 km) yol alabiliyorsunuz. Firma bu sistemi ilk olarak Chevrolet Volt modeli araçta uygulamış.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.