Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Tabletleri Daha Güvenli Kullanmanın Yolları

0 335

Zararlı yazılımlar hakkınızdaki tüm özel bilgilerinize, kayıtlı resimlere, maillere ve tüm dosyalara erişebilmekteler.

7897_24Tabletimi nasıl güvenli kullanırım diye düşünüyorsanız öncelikle zararlı yazılımlardan, virüslerden korunmak için tabletinize indireceğiniz uygulamaları mağazalarda indirip yükleyin. (Google Play Store vb.) Mağazalar dışındaki yerlerden uygulama programlarını indirmeyin. Birçok siteden uygulama apklarının içerisine zararlı yazılımlar eklenebilmektedir.

Mağaza üzerinden yüklediğiniz programlara da dikkat edin. Güvenmediğiniz bir uygulamayı indirmeyin, indirdiyseniz bile kullanmayın.

Tabletlerinizi güvenli kullanmanın yolları içinde tabletinizin ekran kilidini sürekli açık bırakın. Tabletler ve mobil cihazlar üzerinden haddinden fazla bilgi kopyalama işlemi yapılmaktadır. Bu durumdan korunmanın en etkili yolu ekran kilidi uygulamasıdır.

Tabletinize güvenlik uygulamalarını kurun. Bazı güvenlik uygulamaları aracılığıyla tabletinizi uzaktan kontrol edebilmektesiniz.

Tabletin kullanılmaz hale gelmesi tehlikesine karşı önemli bilgiler mevcutsa bilgileri tablette saklamak yerine tablete takmış olduğunuz hafıza kartında saklayın.

Tabletlerde güvenlik hususunda uygulama indirdiğiniz zaman karşınıza çıkacak olan izin penceresinin içeriğini mutlaka okuyun. Sıkıcı bir özeliğe sahip olsa da önemli bilgiler içermektedir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku