Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Facebook Hesabı Dondurma Ve Silme Nasıl Yapılır?

0 359

7895_4Facebook hesabı dondurma ve silme için öncelikle Facebook hesabımıza giriş yapıyoruz, giriş yaptıktan sonra sayfanın sağındaki ok işaretine tıklayıp hesap ayarları sekmesine tıklıyoruz. Hesap ayarları sekmesinde ise, soldaki menüden ikinci sıradaki “Güvenlik” sekmesine tıklıyoruz.

Buraya kadar geldikten sonra zaten artık bütün engelleri geçmişiz demektir. Artık Facebook’ta hesap dondurma işlemiyle ilgili problem kalmamıştır. Artık en altta bulunan “Hesabı dondur”a tıklayıp karşımıza gelen ekrandaki seçeneklerden bir tanesini seçip uygulamayı yapıyoruz. Ayrılma Nedeni: seçeneklerinden birini seçerek onayladıktan sonra Facebook hesap dondurma sağlanmış olur.

Facebook hesabımızı silmeden önce, hesabımızdaki uygulamaları da silmemiz gerekmektedir. Bunun için Facebook Uygulama Ayarlarını açmamız gerekmektedir.

Bundan sonra uygulama ayarlarında bulunan bütün uygulamaları yanlarında bulunan x ile kaldırıyoruz. Bunu yapmadığımız takdirde hesabımız kapanmamaktadır. Çünkü Facebook, hesapları silme sonrası 2 hafta boyunca hiçbir hareketlilik bulunmamasını şart koşuyor. Facebook Hesap Silme Uygulamaları sildikten sonra “Hesabı Sil” seçilmelidir. Daha sonra açılan popup penceresine Facebook şifrenizi ve güvenlik kodunu girmemiz gerekmektedir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku