Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Bilgisayarım Donunca Ne Yapmam Gerekir?

0 466

7898_33Bilgisayarlardaki donmalar, grafik sürücülerinin ve donanımlarının bir takım ekran pozisyonlarını işleyemediği durumlarda meydana gelebilir. Donma ve kilitlenmeler ekran çözünürlüğünü yenilerken ya da bir video oyununu açarken veya video oynarken veya yeni bir monitör takıldığında oluşuyorsa bilgisayarınızı tekrardan başlatın. En güncel video sürücüsünü indirerek kurun.

Bilgisayarım donuyor ne yapmalıyım diyorsanız yazdırma işlemi yaparken ya da USB sürücü gibi harici bir aygıt takarken meydana geliyorsa yazıcıyı veya harici cihazı kapatın ve on saniye boyunca güç kaynağından çekip çıkartın. İnternet’te güvenilir bir siteden arama yaparak ya da kullandığınız cihazın üreticisinin destek sitesine girerek mevcut düzeltmeleri arayıp bulun. Aynı hub’a bağlanmış birden fazla sayıdaki USB cihazı da kilitlenmelere neden olabilmektedir.

Güç ayarları ve uyku modundan çıkış yapmakta donmaya neden olabilir. PCnizin güç ayarlarını devre dışı bırakmanız sorunu çözebilir. Bilgisayarınızı kapatıp tekrar yeniden başlatın. Biosu güncelleştirin.

PC’nizde virüs taraması yapın. Virüs tarama yazılımı için en güncel virüs tanımlarını alın ve PCnizin tamamında (bilgisayara bağladığınız USB depolama cihazları ve harici hard diskler dahil) virüs taraması gerçekleştirin.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.