Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Topuklu Ayakkabılar Nasıl Kullanılır?

0 454

Yüksek topuklu ayakkabılar, kadınları oldukça zarif gösteren, kadınsı yönleri öne çıkaran bir aksesuardır. Bu hususta, kadınların güzellik görünmek noktasında her geçen gün farklı kıyafet ve ayakkabılar ile zenginleştirmesi ve tabi ki bunun sonucunda da şıklığına şıklık katma isteği kaçınılmaz bir sonuçtur.

Topuklu Ayakkabılar Nasıl Kullanılır?Ayakkabı seçimleri içerisine de kadınların en çok tercih ettiği ürünlerin başında yüksek topuklu ayakkabılar gelmektedir. Bu ayakkabılar sayesinde kadınlar tüm dikkatleri üzerine çekebilirken, kıyafetler ile doğru kombinlenen yüksek topuklu ayakkabılar sayesinde şıklık elde etmek ise oldukça kolay olmaktadır. Saatlerce kullanıldığında acı verse de, zeminin engebeli oluşu durumunda yürürken bazı güçlüklere neden olsa da, yüksek topuklu ayakkabı giymekten vazgeçmeyen kadınlar için bazı küçük öneriler oldukça işe yarayacak ve bu ayakkabıları daha rahat giyebileceklerdir.

– Yüksek topuklu giymek zarafeti beraberinde getirir. Ancak, bunun yanı sıra ok yüksek topuklu ayakkabı giymek her daim için en iyi seçenek anlamına gelmemektedir. Yürümenizi zorluyorsanız, ayakkabınız çok fazla bir topuk yüksekliğine sahipse, topuk kısmından 1 ya da 1,5 cm kadar kısaltmak işine yarayacaktır.

– Topuklu ayakkabılarda ayağınızın ön kısma yığılmasını engellemek için jel tabanlıklar kullanabilirsiniz.

– Ayak tabanı köprüsü kısmında köprülü tabanlıkları kullanmak rahat ve ağrısız bir ayakkabı deneyimi yaşamanıza yardımcı olacaktır.

– ETopuklu Ayakkabılar Nasıl Kullanılır?ğer günlerinizi topuklu ayakkabı üzerinde geçirmeniz gerekiyorsa, arada ayaklarınızı dinlendirmekte fayda vardır. Gün aşırı olacak şekilde daha rahat ayakkabılar giyebilirseniz, ayaklarınızdaki yükü azaltmış ve dinlendirmiş olursunuz.

– Topuklu ayakkabı seçimi yaparken, ayağınıza yarım numara kadar büyük kalıplı ayakkabıları seçerseniz pek çok sağlıksız durumun ve acının önüne geçmeniz mümkün olacaktır.

– Topuklu ayakkabı almaya niyetlendiyseniz, bu seçimi yapmak için tüm gün yorgunluk yaşadığınız, iş çıkışı gibi koşturmacaların olduğu bir günün sonunda yapmanız en doğru adım olacaktır. Bu tür zamanlarda topuklu ayakkabı denemeye gidin. Ya da tüm gün alışveriş yaptıktan ve uzun süreler yürüdükten sonra, alışverişin sonunda da bu seçimi yapabilirsiniz. Yorgunluktan bitap düşmüş ayaklar, konfor ve rahatlık arayışına girecektir. İşte bu noktada, hangi yüksek topuklu ayakkabı içinde rahat ediyorsa, o ayakkabı sizin için ideal olan ürün olacaktır.
Kaynakça:
sosyalmedyablogs.wordpress.com/2017/01/20/topuklu-ayakkabi-giymenin-puf-noktalari

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku