Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Verimli Ders Çalışmak Nedir? Neden Önemlidir

0 346

Başarılı olmak ve hedefine ulaşmak isteyen bir öğrenci için verimli ders çalışmak çok önemlidir. Saatlerce masa başında olmak verimli ders çalışmak anlamına gelmemektedir. Birçok birey saatlerce ders çalışmasına rağmen verim elde edemediğini ya da konularını bitiremediğini ifade etmektedir. Bir öğrenci bu tarz sorunlarla karşılaşıyorsa öğrencinin çalışma şekli yada planlamasında sorun ver demektir.
Verimli ders çalışmak kişinin kısa süre ya da planladığı süre zarfında çalışarak üst düzey bir başarı elde etmesi demektir. Verimli ders çalışmak uzun süre masa başında kalmak demek değildir. Verimli ders çalışmak için öncelikle bireyin hedefini belirleyip uygun bir ortam oluşturması gerekmektedir. Verimli ders çalışmak için öncelikle kişinin bir hedef belirlemesi ve kendini tanıyarak bu hedefe uygun plan yapması gerekmektedir. Bazı öğrenciler kendini tanımadan günlük çalışma saati ayarlamaktadır. Hayali çalışma saati planladıkları için çalışma Verimli Ders Çalışmak Nedir? Neden Önemlidirsaatini gerçekleştirememekte ve motivasyonu düşmektedir. Ya da konuyu öğrenmek ya da pekiştirme yapmak yerine zaman doldurmaktadır. Bu tarz sorunların sebebi verimli ders çalışmayı bilmemekten kaynaklanmaktadır.

Verimli Ders Çalışmak Neden Önemlidir?

a)Verimli ders çalışmak kişinin hedefe ulaşmasını sağlamaktadır. Başarı basamaklarını tırmanırken harcadığınız zamanın karşılığını almak istiyorsanız verimli ders çalışmalı ve programlı olmanız gerekmektedir.
b)Verimli ders çalışma ile kısa sürede başarı elde edebilirsiniz
c)Verimli ders çalışma ile elde edeceğiniz başarı kişinin kendine güvenmesini sağlar
d) Dikkat dağınıklığına engel olur.
e) Verimli ders çalışma ile kişi istediğin zaman dilimde istediği hedeflediği konuları bitirebilir.

Yazar: Nagihan Albayrak

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.