Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Video Çekimlerinde Ağır Çekim ve Hızlı Geçiş Efekti Nedir, Nasıl Yapılır?

0 6

Screen-Shot-2014-04-18-at-4.25.13-PMSevdiğiniz anları video olarak kaydettikten sonra video üzerinde çeşitli düzenlemeler yapmak isteyebilirsiniz. Efektler ya da farklı işlemler ile videolarınızı kendi isteğinize göre şekillendirebilirsiniz. Video hazırlayan kişilerin en çok aradığı özelliklerden biri de videolarda ağır çekim ve hızlı geçişler. Videoların daha göz alıcı olmasını sağlar. Videolarda ağır çekim ve hızlı geçiş efekti nedir şeklindeki sorularınızın cevabı ise çektiğiniz videolara geçiş efekti olarak ağır çekimin ya da hızlı çekimin yapılması demektir.

Videolarda ağır çekim nedir ve hızlı geçiş efekti nedir sorularınızdan sonra akla ilk takılan diğer bir soru ise videolarda ağır çekim ve hızlı geçiş nasıl yapılır sorusudur. Bunun için öncelikle videolarınızı düzenleme yapabilmenizi sağlayan bir programa ihtiyaç duyabilirsiniz. Video çeken arkadaşların en çok tercih ettiği programlardan biri olan Cyberlink PowerDirector Ultra programını tercih edebilirsiniz. Program oldukça basit ve videolarınızda kolayca efekt eklemenizi sağlar.

Cybelink PowerDirection Ultra programını bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra programı açıyorsunuz. Ardından hangi videoda ağır çekim ve hızlı geçiş yapacaksanız o videoyu film şeridi olan kısma sürükleyip bırakıyorsunuz. Program yabancı dil olduğundan sürüklediğiniz videoda Power Tools sekmesini tıklıyorsunuz. Buraya tıkladıktan sonra pencere açılacaktır. Bu pencereden Video Speed seçeneğini tıklamanız gerekir. Bu sekmeyi aktif hale getirdiğiniz Slow Motion sekmesini seçerek burada ağır çekim yapmak istediğiniz sayıyı seçerek videonuzu izledikten sonra videonuzu kaydedebilirsiniz. Videolarda ağır çekim nasıl yapılır sorunuz bu şekilde cevap bulabilir.

Videolarda hızlı geçiş efekti nasıl yapılır şeklindeki araştırmalarınızda ise yine aynı program kullanılmaktadır. Bunun için program içerisinde Video Speed sekmesine gelerek adjustment seçeneğini aktifleştirmeniz gerekir. Videonuzda yapacağınız değişiklikleri programın içerisinde videoyu render yapmanız gerekir. Aktifleştirdiğiniz seçeneklerde de hızlı geçiş modunu tıklayarak videolarınızda hızlı geçiş efekti ekleme imkanı bulursunuz.

Videolarda ağır çekim ve hızlı geçiş efekti yapmak için Cyberlink PowerDirection ultra programını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Kolay ve kullanışlı olduğundan videolarınızı efektlendirebilirsiniz. Bu sayede videolarınız daha ilgi çekici hale gelebilir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.