Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kurşun Dökmek – Döktürmek Nedir ?

2 2.477

Kurşun döktürmek özellikle kişilerdeki olumsuz enerjiyi atmanın yanı sıra kişileri nazardan korumak amacıyla uygulanan yöntemdir. Bazı kişilerin, özellikle kurşun döktürdükten sonra bir hayli rahatladıkları gözlemlenilmektedir. Kurşun döktürmek halk arasında oldukça bilinmektedir. Fakat herkes kurşun dökemez. Kurşun dökmenin iyi bilinmesi gerektiği gibi çok dikkatle yapılması gerekmektedir. Peki, kurşun dökmek, döktürmek nedir?

6359_2218341-nazar

 

Şimdi bu konu hakkında yeterli bilgiye sahip olmayan insanlar için kurşun dökme hakkında bilgi vereceğiz.Kurşun dökme nereden çıkmıştır, bilinmemekle birlikle çok eski zamanlara dayanmaktadır.

Kurşun Dökme Kimlere Yapılır?

Biraz açmak gerekirse büyü, nazar, cin ve peri gibi rahatsızlıkların yanı sıra içsel sıkıntılarda ve hasta olmadığı halde hasta psikolojisine kapılan insanlara kurşun dökme uygulanmaktadır. Kurşun dökmenin bazı vücut rahatsızlıklarına iyi geldiği de düşünülerek tıbbın çaresiz kaldığı durumları gidermesi niyetine de döktürülmektedir.

Kurşun dökmek çok hassas bir konudur. Kurşun dökme işlemi usulüne uygun olarak yapılması gerekmektedir. Herkesin kurşun dökemeyeceği bir gerçektir. Her kurşun dökebilir diyen insan kurşun dökemez. Kurşun dökebilir olmanın da ince bir detayı vardır. Buna göre kimler kurşun dökebilir açıklamakta fayda vardır. Her şeyden önce kurşun dökebilmek için el almış olmanın yanı sıra aile kökenin de kurşun dökme işinin bulunması esas alınmalıdır. Bu çok önemli bir konudur. Kurşun dökme işi aileden görülüp öğrenildikten sonra el alınarak yapılan bir iştir.

6359_images

Kurşun Dökme Nasıl Yapılır?

Kurşun döktürmek isteyenler için kısaca anlatalım. Kurşun dökmek için ilk olarak kurşun eritme kepçesi, kurşun külçeleri, geniş madeni tas, su ve kumaşa ihtiyaç vardır. Kurşun külçeleri ocak üzerinde kurşun eritme kepçelerinde eritilir.
Bu kurşun, kurşun dökülecek kişinin başından dökülür. Bu esnada kişinin başının korunaklı olması, herhangi bir soruna sebebiyet vermemesi adına kumaşla örtülür. Kızgın kurşunlar, sağ el ile sol elde tutulan su dolu bir tas içerisine dikkatlice boşaltılır. Bu sırada güzelce besmele çekilir ve kurşuncu şu cümleyi söyler:

“”Benim elim değil Fatma anamızın eli””

Sonra kurşun dökülen kişinin sırasıyla göbek ve ayaklarına güzelce dökülür. Son olarak kapının eşiğine de kurşun güzelce ve usulünce dökülür. İşlem tamamlanınca kurşun suyundan kişiye içirtilir ve su rahatsız olan bölgelere sürülür. Daha sonra farklı erzaklar kullanılarak örneğin, ekmek su ile ıslatılarak kuşlara verilebilir. Kurşun dökene gönlünüzden geldiği kadar üzere para verilmesi adettendir.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
  1. Kamil Şen diyor

    Doğru söyledin. Bilgi yazan sizlere sağlık.

  2. yakup diyor

    kurşun 3 niyet icin ayrı ayrı dökülür.niyet üzerine dökülen kurşuna yorum yapılmaz.başkasına eritilen kurşun başka birine eritilmezkurşun bir karışımlı suya dökülür kişi bu suyla banyo yapar.eritilen kurşun niyet edilene verilir kişi kurşunu bir suya atar veya ayak deymeyen bir yere gömer.kurşunu kendi elinle döküp benim elim degil falanın eli denmezyalan söylenmezrağmetli olmuş kişilerin ismi söylenmez.yanlış niyet yanlış dökme kaş yapayım derken göz cıkartır.kişilerin piskolojisini bozar.bakıyosun bir kurşunu elli kişiye eritiyor.ne oluyor elli kişinin negatif enerjisi bir birine karışıyor.o alacagı parayı biliyor.nasıl olsa gene gelecek.dikkatli olun her önünüze gelene kurşun döktürmeyin.döktürdügünüz kurşunu isteyin ve bir akarsuya atın.akıllı olun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.