Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Yaz Mevsimi Problemlerinin Önüne Geçebilecek Öneriler

1 267

Yaz Mevsimi Problemlerinin Önüne Geçebilecek ÖnerilerYaz ayları mükemmeldir. Deniz, kum, güneş… Ancak bu kadar keyifli zamanlara gölge düşürecek bazı problemlerle karşılaşmak da yine yaz döneminde mümkündür. Bu tür sorunların önüne geçmek ve can sıkıcı sorunlardan uzak kalabilmek için önlem alınmalıdır. Böylelikle yaz boyunca keyfinizin kaçmasına imkan veren hiçbir şey ile uğraşmak durumunda kalınmayacak ve mutlu, güneşli ve neşeli bir mevsimin tadını çıkarmak mümkün olacaktır.

İşte en çok karşılaşılan yaz problemleri ve çözümleri!

1- Güneş Çarpması: Plajlar yaz aylarının olmazsa olmazıdır. Sıcaklarda insanı ferahlatan sularda yüzmek insanı mükemmel hissettir. Hele de harika bir güneş varken güneşin tadını çıkarmaktan neredeyse hemen herkes hoşlanmakta ve bunun adına güneşlenmektedir. Bronzlaşmak ve mükemmel bir tene sahip olmak kadınlar için yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında olsa da, yine de, öğle güneşinin kızgınlığı altında saatlerce güneşte kalınırsa güneş çarpmasına maruz kalınabilir. Bulantı, kusma, yüksek ateş ve şiddetli baş ağrıları gibi belirtilerle kendini gösteren güneş çarpmasından korunmak için kesinlikle yüksek koruma faktörlü güneş kremi kullanmalı ve güneş altında fazla kalmamaya özen gösterilmelidir.

Yaz Mevsimi Problemlerinin Önüne Geçebilecek Öneriler2- Güneş Lekeleri: Kadınların yaz aylarında karşılaştığı en büyük sıkıntılardan biri kuşkusuz ki güneş lekeleridir. Mükemmel bir tatil geçirip, dinlenip ve kendinizi zinde hissederken tatil dönüşü vücutta güneş lekelenmeleri oluştuğunu görmek mümkündür. Cildinizin pürüzsüzlüğünü korumak ve bu kahverengi güneş lekelerinin oluşmasını önlemek gerekir. Buna engel olmak için yüzde makyaj varken kesinlikle güneşlenilmemelidir. En az 15 faktörlü ama tercihen daha yüksek faktörlü güneş kremi sürerek korunulmalıdır. Deniz, kum, güneş derken pek çok dış etkenden dolayı kurumaya meyilli cildi nemlendirmek de oldukça önemlidir.

3- Vajinal Mantar: Yaz aylarında havuza ve duşa girildiğinde, kendinizi suyun içindeyken arınmış ve mükemmel hissedersiniz. Ardından sudan çıkıp kremlendikten sonra güneşlenmeye başlanır. Ancak fark edilecek bir sorun da, bir iki gün sonra başlayan kaşıntılar ve akıntılar olmasıdır. Pek çok kimsede bu tür sebeplerden dolayı kaşıntı, akıntı, mantar problemleri görülebilir. Tüm bunlara maruz kalmamak için ıslak bikinilerle güneşlenilmemelidir. Mutlaka pamuklu iç çamaşırları ile ıslak bikini ve mayolar değişdirilmeli ve duş alırken vajinal temizleyicilerin kullanılmasına özen gösterilmelidir.

Yaz Mevsimi Problemlerinin Önüne Geçebilecek Öneriler4- Sivrisinek ve Böcek Isırıkları: Yaz aylarında sıcak ile birlikte ortaya çıkan ve insanların baş belası olan sinekler ve böcekler de yaz sorunlarında başı çekenlerdendir. Bu canlılar, insanları ne uykusunda ne de bir yerde otururken rahat bırakmazlar. Sadece rahatsız etmekle kalmayıp, ısırdıkları yerde kötü görünümlü lekelere de sebep olurlar ve cildin kabarmasına yol açarlar. Tüm bu sivrisinekler ve böceklerden korunmak için mutlaka sivrisinek ve böcek kovucuların taşınmasına özen gösterilmelidir.

Kaynakça:
eczacininsesi.com/?yon=dosya&id=754
gurkanuncu.org/index.php?option=com_content&view=article&id=242:kadnlarn-sorunlar-yaz-aylarnda-artar-m&catid=66:bawo-dergisi&Itemid=134

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Derya diyor

    Bende yazın isilikten çok şikayetçiyim ve kaşıntı çok oluyor her yaz aynıyım güneşte çok duramıyorum

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.