Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Yaz Mevsiminde Makyajın Akmaması İçin Neler Yapılmalı?

0 142

Bayanların büyük kısmı, yazın yaptığı makyajdan yana dertlidir. Çünkü makyaj sıcak ve nemli günlerde akabilmekte ve bu da kadınlar için sorun oluşturmaktadır. Hatta deniz kenarında ya da havuz başında oluşan hava da makyajın zarar görmesine yetecektir. Sıcak havalarda görülen terleme ile yine makyajın akma sorunu ile karşılaşılacaktır. Bu nedenle de yaz mevsiminde yapılan makyajın üzerinde daha çok durulmaktadır.

Özellikle yaz mevsiminin sıcağı söz konusu olduğunda, daha güzel bir görünüm ve her zaman taze bir makyajın görülmesi isteniyorsa, bazı ipuçları ile bu sonuca ulaşmak çok da zor değildir.

Yaz Mevsiminde Makyajın Akmaması İçin Neler Yapılmalı?– Buz kompresi: Makyaj yapmaya başlamadan önce, yüzünüzün geneline bir buz kompresi uygulayın. Bu şekilde kullanılan buzlar, güzelce sürüldükleri noktalarda, daha sonra yapacağınız makyajın çok daha kalıcı olmasını sağlayacaktır. Yani buz kompresi, makyajı yüzünüzde uzun süre tutmaya yarayan önemli bir etkendir.

– Kaliteli ürünler ile hafif makyaj: Makyajınızı yaparken, kullandığınız ürünlerin kaliteli olmasına özen gösterin. Bu sayede makyaj malzemelerinden alacağınız verim de yüksek olacaktır. Havanın sıcaklığını ve bunaltıcılığını da düşünerek, hafif makyaj uygulaması sizin için ideal sonuç verecektir.

– BB ve CC kullanımı: Yaz mevsiminde ağır fondötenler cildiniz için sorun yaratacaktır. Hem sizi bunaltacak, hem de kalıcı olmayacak olan bu tip ürünlerin yerine, renk barındıran nemlendiriciler ile uygulamalar yapmanız daha doğru bir adımdır.

– Jel bazlı ürünler: Yazın eriyen makyaj malzemelerine baktığınızda, bu ürünlerin su bazlı olduklarını göreceksiniz. Su bazlı makyaj malzemelerinin kullanımı yerine, doğrudan jel bazlı malzemeler ile çok daha hoş ve kalıcı bir makyaja sahip olabilirsiniz.

– Suda akmayan ürünler: Yaz mevsimi sıcağın, terin, nemin, ıslaklığın, yani suyun mevsimidir. İlla ki bir şekilde su ile temas edeceğiniz için, kullandığınız makyaj malzemeleri de su ile temas edildiğinde akmayacak ve sudan etkilenmeyecek ürünler olmalıdır. Örneğin eyeliner ya da rimel gibi ürünler, “waterproof” seçeneği ile kullanılmalıdır. Bu sayede makyajınız, herhangi bir kazaya da kurban gitmeyecektir.

Eğer yukarıda verilen uyarıları dikkate alırsanız, bu yaz makyajınızın akıp akmaması, düşüneceğiniz son şey olacak, siz de güzelliğinizin ve yazın tadını çıkaracaksınız.
Kaynakça:
kafekadinca.com/yazin-makyajin-akmamasi-icin-ne-yapilmali/

Yazar:Gökçe Cömert

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku