Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Akaryakıt Taşımacılığı Hizmet Sektörü

0 280

Yaz aylarında sıcaklarında etkisi ile hemen herkes tatil yapma isteğindedir. Bazı tatilciler apart otel, bazıları her şey dahil otel, bazı tatilciler ise özel yatı ile denizlere açılmaktadır. Her duruma bütçeye göre tatil seçeneklerini değerlendirmektedirler.

Akaryakıt Taşımacılığı Hizmet Sektörü

Yatları ile tatil yapan ve uzun mesafe yolculuk yapan tatilcilerin sayısındaki artış ile birlikte yatlar için akaryakıt tedarik eden firmaların işlerini hareketlendirdiği bir gerçektir. Akaryakıt nakliyesi ile yakıtlarını temin eden yat sahipleri için akaryakıt taşımacılığı yapan firmalar, yatın bulunduğu limana kadar yakıtını getirmektedirler.

Yatların haricinde benzin istasyonları, şehirlerarası otobüs firmalarının garajları, iş makinaları, şantiyeler gibi birçok yerlere akaryakıt taşımacılığı hizmetine yaz aylarında bir artışın olduğu gözlenmektedir. Bu yoğun talep beraberinde korsan taşımacılık yapan ve merdiven altı tabir edilen şekilde sektörün gereklerini yerine getirmeden geçici olarak kurulan bazı firmaların çoğalmasına da sebep olmaktadır. Maalesef ki bu durum istemediğimiz bazı kazaları ve maddi, manevi kayıpları beraberinde getirmektedir. Son haftalarda akaryakıt tankerlerinin kazalarında gözle görülür bir artışa rastlanmıştır. Yapılan incelemeler sonucunda da bunların çoğunun gerekli belge, araç ve ekipmanlara sahip olmadan hizmet verdikleri tespit edilmiştir.

Akaryakıt taşımacılığı gibi çok tehlikeli bir sınıfta hizmet vermek beraberinde çok ağır yükleri de getirmektedir. Bunları yerine getirmeden hizmet vermeye başlamak yukarıda saydığımız tehlikelere davetiye çıkarmaktır.

Akaryakıt taşımacılığı için K-1 Belgesi öncelikli şartlardan sadece biridir. Şoförlerin tehlikeli madde taşımacılığı yönetmeliğine uygun eğitimlerinin ve gerekli belgelerinin güncel olması gerekmektedir. Ayrıca akaryakıtı taşıyan tanker veya aracın bakımlarının düzenli yapılmış olması gerekmekte ve yeni bir araç olmasında fayda vardır.

Yukarıda sayılanlara ek olarak profesyonel olarak akaryakıt taşımacılığı yapan firmaların araç takip sistemleri ile araçlarını anlık olarak takip etmeleri hizmet kalitesi açısından çok önemlidir. Üstelik bu takibi müşterilerine de sunma imkanı mevcut ise çok daha başarılı bir iş yapılmış olunur.

Taşınan akaryakıtın sigortalı olması hem müşteri hem de taşıyan şirket açısından çok büyük öneme sahiptir. Akaryakıt taşındığı sırada oluşabilecek herhangi bir kazada müşterinin maddi kaybı sigorta şirketi tarafından ödenir. Böylece alıcı yakıtı alana kadar geçecek sürede herhangi bir sürpriz ile karşılaşmayacaktır.

Yukarıda saydığımız gerekli tüm unsurları bünyelerinde barındıran firmaların tercih edilmesini tavsiye ediyoruz. Özellikle rafine dolum merkezlerinden yapılacak akaryakıt taşımacılığı için çok önem arz etmektedir. İzmir’de Aliağa akaryakıt nakliyesi hizmeti için tüm bu belgelere, eğitimlere ve tecrübeye sahip olan Batıtem Akaryakıt Taşımacılığı şirketini öneriyoruz. İzmir ve Ege Bölgesi ağırlıklı olarak hizmet veren firmanın müşterilerinin dönütleri oldukça olumlu. Batıtem Akaryakıt Taşımacılığı dışında adını tüm Türkiye’de duyurmuş özel petrol şirketlerinin markaları da tercih edilmektedir. Konuma, bütçeye ve uygunluk durumuna göre çeşitli akaryakıt naskliyesi firmaları tercih edilebilir.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.