Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Android’e Uygun En İyi Arama Uygulamaları Nelerdir?

0 430

Android Telefon ve Hayatı Kolaylaştırmak

7838_101Android uyumlu telefonlar, kullanıcılar arasında en fazla kullanılan işletim sistemlerinden biridir. Özellikle kullanımındaki rahatlık tüm kullanıcılar tarafından yıllardır sevilerek kullanılmaktadır. Android sistemli telefonlar her ne kadar kullanışlı olsa da telefon markalarına göre ufak tefek farklılıklar göstermektedir. Bazen Android güncellemelerindeki değişiklikler ise kullanıcıların kafasını karıştırarak kullanıcının adapte olmasını zorlaştırabiliyor. Hal böyle olunca çok kolay görülen basit bir tuş hareketi bile kullanıcıya problem yaratabiliyor. Bilindiği gibi Android telefonları Google Play üzerinden uygulama sağlamaktadır. Bu sayede telefonunuzda farklı kişisel değişiklikler yaparak kullanımınızı daha kolay hale getirerek zamandan da tasarruf sağlamak mümkündür. Şimdi gelin hep birlikte Android telefonları için geliştirilmiş, kullanıcıya kolaylık sağlayan arama uygulamaları hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım.

Android ve Arama Uygulamaları

Android telefonları oldukça kolay, kolay olduğu kadar kullanışlı telefonlardır. Ancak kullanıcıları tarafından birçok ayrıntısı da henüz tam anlamıyla keşfedilmemiştir. Bu keşfedilmemiş bilgilerin arasında da Android kullanıcılarının kullanabilecekleri “arama uygulamaları” hakkındaki detaylardır. İşletim sistemi aynı olsa da telefon markalarının değişiklik göstermesi nedeniyle yaşanılan karışıklıkları gidermek üzere değişik programlar geliştirilmiştir. Bu farklı telefonların Android sürümleri de fark yaratabilmektedir. Buda kullanıcıya çok büyük sorun yaratmasa da yinede karışıklığa sebep olmaktadır. Genellikle cep telefonlarında görülen iki ayrı Android sürümü vardır. Bunlardan biri Referans Google Android adını taşırken diğeri ise entegre Android adını almaktadır. İşte bu yüzden kullanıcılar farklı adapte sorunu yaşamaktadır. Android telefonların en çok yaşadığı sorunlardan biride telefon hızının düşerek yavaşlamasıdır. Kullanıcılar tarafından hiç hoş karşılanmayan bu durum memnuniyetsizliğe yol açmaktadır. Özellikle Entegre Android telefonlarda bulunan marka ile bütünleşmiş uygulamalar pek çok sıkıntıya yol açmaktadır. Bu sorunlar Android sürümünü de tehlikeye sokmaktadır. Telefonunuzun iletişiminin rahat olması için arama uygulamalarından pratik olması kullanıcının işlerini kolaylaştırmaktadır.

Arama Uygulamaları Neler Olmalıdır?

İletişimi kolaylaştırmak adına telefon kontrolünü sağlayabilmek için geliştirilmiş bazı uygulamalar bulunmaktadır. Şimdi sizlere telefonunuzun kalitesini arttıracak, Android sürümü ile uygun arama uygulamalarından bahsedeceğiz.

Dialer+ Programı

7838_104Arama Uygulamalarında kullanıcıların yüzünü güldüren Dialer+ programı kullanıcı için oldukça kullanışlı bir kullanım sunmaktadır. 3 ayrı kategoriyi bir arada sunan Dialer+ sol ve sağ hareketleriyle Android sistemli telefonunuza komut verebiliyorsunuz. Özellikle Samsung telefonlardan Dialer+ uygulaması oldukça kolay kullanımla karşımıza çıkmaktadır. Bu program ayrıca sosyal medya ile ilgili büyük kolaylıklar sunarak kişilere kolaylık sağlamaktadır.

Exdialer Programı

Bu programı da Android sistemli telefonunuzda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle telefonunuzun hızını yükseltecek programlardan biri olan Exdialer tüm dünya dillerine uygun olarak tasarlanmıştır. Programı istediğiniz dil seçeneğiyle kullanmak mümkündür. Yine Samsung telefonlarındaki Android ara yüzü ile karşımıza çıkan program sayesinde aramalar çok pratik bir şekilde yapılmaktadır. Sürükleme tuşu sayesinde kullanıcılar anında aramanın tadını çıkarabilmektedir.

Oftly Programı

Tasarımda ayrıcalık arayanlar için geliştirilmiş programlardan biri olan Ofty programı sayesinde kullanıcılar 2 buton sayesinde birçok işlemi rahatlıkla gerçekleştirebilmektedir. Program özellikle yeşil sevenler için oldukça idealdir.

Dialer One Programı

Dialer One programı da kullanıcılar arasında severek kullanılanlar arasında yer almaktadır. Ancak bu uygulamanın Türkçe uygulaması bulunmamaktadır. Hızlı bir kullanım özelliğine sahip olan bu uygulamada kullanıcılar üzerinden tam not almaktadır. Bu program sayesinde arama kayıtlarına ulaşabilir, rehberinizi kendi kişisel isteğinize göre şekillendirebilirsiniz.

Görüldüğü gibi kullanıcılara sunulan birçok program sayesinde telefonunuzdaki karışıklıklara son verebilirsiniz. Böylece kendi kullanım şeklinizi kendi pratiklik anlayışınıza göre belirleyebilirsiniz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.