Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Avukata Sor (Online Danışmanlık) Hizmeti Nasıl Alınır?

0 189

Avukata sor hizmeti, online olarak sunulan danışmanlık hizmetidir. Kişilerin çeşitli hukuki alanlarda hızlı bilgi sahibi olmasını sağlayan hizmet türü olarak gösteriliyor. Web sitesi üzerinden hizmetleri hakkında bilgi verirken, “danışmanlık almak ister misiniz?” bölümünü kullanarak kendileri ile iletişim kurulmasını sağlıyorlar.

Bu bölüm üzerinden sorularınızı sorabiliyor ve en kısa zamanda ihtiyacınız olan bilgiyi alabiliyorsunuz. Danışmanlık hizmetlerinden gerçek ve tüzel kişiler faydalanabiliyor.

Karşılaşılan ya da karşılaşılması muhtemel olan hukuki sorunlara en doğru çözümün bulunabilmesi için avukatlardan yardım alınması gerekiyor. Online olarak sunulan danışmanlık hizmeti ile danışanlar, sorunlarına en doğru hukuki çözümleri bulabiliyor.

Avukata Sor Hizmeti Nedir?

Avukata sor hizmeti, kişilerin hukuki problemler için hızlı ve kolay bilgi almasını sağlayan ve online olarak sunulan danışmanlık hizmeti olarak tanımlanıyor. Online avukat hizmeti için Google üzerinden arama yapabiliyor ve hukuk bürosunun web sitesi üzerindeki danışmanlık iletişim bölümünü doldurarak sorularınızı sorabiliyor, sorularınıza alanında uzman avukat tarafından cevap verilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Online danışmanlık hizmetleri hem ücretsiz hem de güvenilirdir. Danışmanlık hizmeti almadan önce hangi alanlarda hizmet verildiğini, siteyi inceleyerek öğrenebiliyorsunuz. Hizmet seçeneklerinin tümünü web sitesinde gösteriyor.

Avukata Sor (Online Danışmanlık) Hizmeti Nasıl Alınır?

Avukata Sor Hizmetinde Gizlilik Nasıl Sağlanır?

Avukata sor hizmetinde, tüm konular gizli tutulur. Avukatlık mesleğinin yasal mevzuatında, avukatlar görevleri gereği öğrendikleri her konuyu gizli tutar ve açığa vurmazlar.

Hukuki danışmanlık hizmetlerinde de avukatlar sır saklamakla yükümlüdür ve danışanların sordukları her konuyu kendi aralarında sır olarak tutarlar.

Online olarak sunulan danışmanlık hizmetlerinde gizliliğin sağlanması için danışanın kimlik bilgileri ve sorduğu sorular, üçüncü şahıslarla hiçbir şekilde paylaşılmaz.

Avukata Sor’da Hangi Konuları Sorabilirim?

Avukata sor danışmanlık hizmetlerini sunarken herhangi bir konu kısıtlaması uygulamıyor. Danışmanlık hizmetlerinde, sorulacak sorular ve konularla ilgili herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak avukatlar, uzmanlık alanlarına ve yasal mevzuata göre takip edecekleri işleri seçebiliyorlar.

Takip edilecek iş türünü seçme hakkına sahip olan avukat, sorulan sorulara göre seçimini yapabiliyor. Evlilik nedeniyle iş akdinin feshi, boşanma davaları, ceza davaları gibi her konuda sorular sorulabiliyor. Danışmanlık hizmeti veren avukat, sorulara doğru cevaplar verir ya da yönlendirme yapar.

Avukata Sor’da Dikkat Edilmesi Gerekenler

Avukata sor hizmetleri, internet üzerinden online olarak sunuluyor. Web sitesi üzerindeki başvuru formunu doldurarak iletişim kuran ve sorularını soranlar bazı hususlara dikkat etmelidir.

  • Avukatın uzmanlık alanının ne olduğu bilinmeli,
  • Online olarak sunulan hizmetlerde ne kadar sürede dönüş yapılıyor,
  • Sorulan sorulara açıklayıcı cevaplar veriliyor mu?
  • Doğru çözüm için sorun hakkında kısa ve açıklayıcı bilgi verme,
  • Hizmet kalitesi için gerçek kimlik ve iletişim bilgilerini kullanma,

Bunlara dikkat edenler, hem güvenilir hem de doğru hizmet alabilecektir. Anlaşmalı boşanma davası gibi konular için danışmanlık hizmeti almak isteyenler, paylaştıkları bilgilerin gizli kalacağını bilmelidir. Online formu dolduran ve sorularını soranlar, avukatın vereceği cevabı beklemeli ve verilen cevaba göre hukuki destek almalıdır.

Avukata Sor Hizmeti Ücret Tarifesi Nedir?

Avukata sor online danışmanlık hizmetleri ile avukatlara herhangi bir ücret ödemeden istediğiniz soruları sorabiliyorsunuz. Ancak hukuki davalarınızın takip edilmesi ve profesyonel danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız, bu hizmetler ücret tabi olarak sunuluyor. Avukat meslek mevzuatına göre ücretsiz danışmanlık hizmeti verilmez.

Ücret tarifesi, avukatlık kanunu 164. maddesine göre belirlenir. Online olarak sunulan hizmetlerde, kısa bilgilendirme gibi hizmetleri ücretsiz olarak sunuyor. Avukatlık danışmanlık ücretleri, Türkiye Barolar Birliği tarafından yıllık belirli oranlarda artışlar yaparak belirlenir. Avukatlar bu tarife üzerinden hizmetlerini sunarlar.

Avukata Gelen Kişilere Ne Denir?

Avukata gelen kişiye müvekkil denir. Müvekkil, kendisini temsil etmesi ve haklarının savunulması için birisini vekil seçen kişi demektir. Avukatlar, müvekkilleri adına hukuki süreçleri takip ederler ve her türlü haklarını savunurlar.

Mahkemede İlk Kim Dinlenir?

Mahkemelerde ilk önce, isnat edilen suçlar okunur ve sanığın savunması alınır. Sanığın savunması dinlendikten sonra şikayetçi olan taraf ya da taraflar dinlenir. Daha sonra tarafların avukatlarına söz hakkı verilir ve avukatlar, müvekkilleri ile ilgili savunmalarını sözlü ya da yazılı olarak yaparlar.

Avukata Soru Sormak Kaç TL?

Avukata sor online hizmetleri ile ücretsiz soru sorabiliyorsunuz. Ancak profesyonel danışmanlık hizmeti almak istediğinizde, Türkiye Barolar Birliği tarafından belirlenen ücret tarifesine göre 210 TL karşılığında soru sorabiliyorsunuz.

Sonuç

Avukata sor hizmetlerinden faydalananların sayısı giderek artıyor. Daha fazla kişinin hizmetlerinden faydalanabilmesi için www.sinanergolu.av.tr üzerinde “Danışmanlık Almak İster misin?” bölümündeki formu doldurarak iletişim kurulmasını sağlıyor. Web sitesinde, faaliyet alanlarını gösteriyor ve bu alanda yer alan hukuki konuların tümü için sorular sorabiliyor, her türlü hukuki desteği alabiliyorsunuz.

İnternet ortamından birçok destek hizmetinin online alınması sağlanmıştır. Güvenilir ve deneyimli avukat desteklerinden faydalanmak, yaşayacağınız hukuki sorunlara kısa sürede, lehinize olacak sonuçların alınmasını sağlayacaktır.

Yaşanan ya da yaşanması muhtemel sorunların ağır yaptırımlar doğurmaması için her zaman hukuki desteğe ihtiyacınız olur. Avukata sor hizmetleri sayesinde, iletişim kurabiliyor ve sorularınızı sorarak nasıl bir destek hizmeti almanız gerektiğini öğrenebiliyorsunuz.

Web sitesi üzerinden 7/24 sorularınızı sorabiliyor ve birçok hukuki konu hakkında bilgi sahibi olabiliyorsunuz. Sunulan hizmetlerle ilgili bölümleri incelediğinizde, aradığınız hukuki yardımı alıp alamayacağınızı görebileceksiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku