Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Seagate’in Çırpınışları: SSD Üreticisi STEC’e Dava Açıldı

0 457

stec.jpgÜnlü sabit disk üreticisi Seagate’ın patronu Bill Watkins “SSD diskler hem pahalı hem de gereksiz” diye bir açıklama yapmıştı. Bunu takiben şirket hızını ve hıncını alamamış olacak ki, Seagate’e ait olan bellek yedekleme ve hata düzeltme sistemlerinin lisanslarının çiğnenip, izinsiz kullanıldıkları öne sürülerek dava açıldı. Dava açılan ilk şirket ise STEC oldu. Seagate patronu daha önce bu şirketi uyardıklarını fakat kendilerini dikkate almadıklarını buna karşın haklarını arayacaklarını söyledi. Bunun üzerine STEC pazarlama müdürü; SSD karşısında mekanik disklerin hiçbir şansı olmadığını ve Seagate’in davası ile ilgili olarak da bedeli neyse öderiz, dedi.

İşin aslı, SSD diskler gerçekten geleceğin teknolojisi ve birkaç sene içerisinde mekanik diskler tamamen tarih olabilir. Fakat Seagate gibi bu pazarda lider konumunda olan firmaların SSD’ye adapte olabilmeleri çok zor. Çünkü SSD bellek üreticilerinin yatkın olduğu bir alan. Bu nedenle onca yatırım yapılan şeyin kısa sürede yokolocağını görmek, Seagate gibi dev sabit disk üreticilerini germeye başlamış anlaşılan.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku