Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Binance Nedir? Nasıl Kullanılır?

0 254

ABD’de yatırım platformlarına belli zaman aralıklarında notlar veren mekanizmalar, bu platforma 1000’den fazla şikayet gelmesinden ötürü notlarını B- olarak belirledi. Bu bağımsız denetim mekanizmalarının not ölçekleri A+ ile F arasında değişir, şirketleri ve platformları değerlendirirken bir dizi başka faktörü de dikkate aldıklarını belirtmemiz gerekir.

Belirttiğimiz faktörler işte geçen süreyi, iş türünü, şikayet geçmişlerini, lisanslama ve resmi işlemlerini, reklam oranlarını ve iş uygulamalarını içermektedir. Ancak bu mekanizmalar derecelendirmelerin, bir şirketin veya Binance gibi platformların uzun vadedeki güvenilirliğini veya performansını garanti etmediğini belirttiğinden, sizlere yapacağınız bir araştırma sonucu nihai kararı vermenizi öneririz.

Binance kullanımının oldukça basit olduğunu söylemekle birlikte işlem yapmanız için atmanız gereken adımları:

 • Hesaba sahip olmak için kayıt süreci,
 • Güvenliğiniz için doğrulama adımlarını tamamlama süreci
 • Binance referans kodu ile avantajları elde etme adımı,
 • Başka kripto varlıklarınızı ilgili hesaba aktarma süreci,
 • Eğer yoksa da banka transferi ya da banka kartı aracılığıyla hesabınıza para yatırmak ve son olarak da
 • Alım yapacağınız kripto para birimleriyle işlemlerinizi gerçekleştirmek olarak listeleyebiliriz.

Bu başlıkta son olarak endişelerinizin arasında Binance’in kullanım için güvenli bir borsa olup olmadığı olabilir. Özellikle kripto para birimleri konusunda yeni iseniz hangi borsalarda işlem yapıp yapamayacağınızı biliyor olmalısınız. Ek olarak, her borsa güvenli değildir ve bu nedenle birikimlerinizi kaybetmemek için güvenli bir borsaya giriş yapacağınızdan emin olmak istemelisiniz. Binance’in ne kadar sağlıklı işlediğini farketmenize ve sonrasında da kripto piyasasına giriş süreciniz için bu platformu seçip seçmemeye karar vermenize yardımcı olabilecek bazı şeyler paylaşacağız.

Binance Güvenlik Kuralları Nelerdir?

Bu platformda, iki faktörlü kimlik doğrulamasının yanı sıra paranıza yalnızca bilgisayarınızdan ve telefonunuzdan erişmenizi sağlamak için cihaz yönetim sekmesi de mevcuttur. Ek olarak Binance, kripto para biriminizi Trust Wallet adı verilen bir yerde saklamanız için merkezi olmayan bir cüzdan sunar. Bu özellik paranızın tam kontrolünüz altında güvende olmasına olanak tanır.

Bilgilerinizi TrustWallet’a girdikten sonra Binance bile bilgilerinize erişmek için güvenlik anahtarlarına sahip değildir. Ek olarak Binance üzerinde para çekme yönetiminden bahsetmemiz doğru olacaktır. Bu hususta bazı kısıtlamalar mevcuttur ve bu kısıtlamalar paranızın gidebileceği tek yerin size ait bir hesabın olmasını sağlayacaktır. Birisi para çekmek isterse, sizin belirlediğiniz hesaba yatırmak zorunda kalacak ve şahsi kullanımı için elde edemeyecektir.

Binance Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Bu girişim, bireyler ve kurumlar için ticaret yapma imkanı sunan çevrimiçi bir kripto para piyasasıdır. Bu yatırım platformu, şu anda Bitcoin dahil olmak üzere sayıları 50’den fazla olan diğer kripto para birimlerini de desteklemektedir. Ayrıca kripto alım ve satım aktörlerine birbirleyle takas edebilecekleri sanal varlıklar, temettü getirileri ve güvenli depolama mekanizmalarına erişim imkanı, hatta daha fazlasını sunar. Ancak bu yatırım ve kripto para platformunun da birkaç sınırlaması vardır. Bu sınırlamaları Binance adına eksi hanesine yazacak olursak bütünü ile şu şekilde olur:

 • Marj hesabı ile yatırım yapamazsınız,
 • Bazı bölgelerde hala aktif değildir ve
 • Kripto para alım satım süreçleriyle ilgili sınırlı sayıda öğretici ve eğitici kaynak bulunmaktadır.

Eksi hanesindeki maddelerin kişilere ne kadar dezavantaj sağlayacağı kişisel bir konu olmakla birlikte artı hanesini de oluşturmazsak olmaz. Binance platformunun artı hanesine yazılacak olan avantajlarını da şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Düşük işlem ücretleri,
 • Onlarca hatta yüzlerce bulunan karşılıklı kripto para kurları,
 • Farklı varlıklardan ekstra getiriler elde etme şansı ve
 • Kurumlar veya yüksek net değerli işlem yapacak bireyler için çoklu kripto değişim hizmetleri olarak sıralayabiliriz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku