Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Yaşlanmayı Durduran 4 Zincir Halkası

0 367

İnsan yaşı ilerledikçe öncelikle göz çevrelerinde sonrasında da burun çevresinde kırışıklıklar oluşmaya başlar. Bunun sebebi birçok insan tarafından tartışılmakta fakat toplum içirisinde genellikle bilinmemektedir. Sebebi ise açıktır. İnsan doğduğu andan itibaren her 28 günde bir derisini yani cildini yeniler. Her 28 günde bir eski deri yani milyonlarca ölü hücre vücuttan atılmaya çalışılır. Fakat bu hücrelerin hepsinin atılması için birçok zaman ve emek harcamak gerekir. Vücuttan atılamayan ölü hücreler ise öncelikle göz etraflarında sonra burunun etrafında elmacık kemiklerine doğru birikmeye başlar. Zamanla ağırlık yapmaya başlayan bu ölü hücreler deri üzerinde sarkmalara sebeb olur. Buna halk arasında kırışıklık denir. Aşağıdaki 4 tarifte ise ilk günkü doğduğunuz gibi bir cilde sahip olacaksınız.

1.Adım:�Yaşlanmayı Durduran Buz Terapisi

Malzemeler:

*2 demet maydanoz suyu
*1 su bardağı doğal meyva suyu
*2 yemek kaşığı mısır unu

Bu 3 malzemeyi karıştırıp, buz torbasına dolduruyoruz. Her akşam bu karışımla yüzde kırışıklık olan bölgelere uygulanır. Fakat buz karışımını yüze uyguladıktan sonra yüzdeki gözenekleri açacağı için sigara, is ve ya dış mekanların kirli havasına maruz kalmamaya dikkat edilmelidir. Aynı zamanda güneş ışığına maruz kalınmamalıdır.

Bunun yanı sıra aynı maskeyi keçi sütüyle ve ya maden suyuyla da yapabilirsiniz. Yaklaşık olarak aynı etkiyi gösterecektir.

1c6c1315827ef638acffed8e115022eb_1263379970

2.Adım: Gözenekleri Sıkıştıran Sabun

Malzemeler:

*1 çay bardağı maden suyu
*1 çay bardağı kolonya
*Yarım çay kaşığı karbonat
*1 yemek kaşığı sıvı sabun
*Serçe parmağı büyüklüğünde kesilmiş 2 tane salatalık dilimi

Bu malzemeleride karıştırIp cam bir kavonazo koyabilirsiniz. Buzdolabında 1 haftaya kadar saklayabilirsiniz. Eğer cildiniz yağlı ise karbonat 1 çay kaşığı olarakta koyulabilir. Aynı zamanda bu maske kıl dönmelerine de yardımcı olarak kullanılabilir. Eğer epilasyondan 1 gün sonra kullanılırsa cildinizde kıl dönmesi olmayacağını göreceksiz. Pamuk ile tampon yapılarak sürülür. Sabah, öğle ve akşam olarak kullanılır. Cildinize sürüp istediğiniz kadar bekleterek sonrasında iyice durulayınız. Cildinizin daha hızlı toplanmasını sağlayacaktır.

sut

3.Adım: Altın Süt

Malzemeler:

*1 çay bardağı su
*2 tatlı kaşığı zerdeçel

Su ve zerdeçalı iyice karıştırıp ocağa koyun. Fakat ocakta iken sürekli karıştırın dibe çökmesine engel olun. Krema kıvamına gelince ocaktan alın. Cam bir kavonoza koyup 1 aya kadar buzdolabında saklayabilirsiniz. Bir bardak ılık ballı sütün içine yarım çay kaşığı karıştırılır. Sabahları düzenli olarak içilir. Etkisini uzun bir zaman dilimi içinde mutlaka göreceksiniz.

4.Adım: Yüz Temizleyici Ve Botoks Etkisi

Malzemeler:

*3 kaşık patates nişastası
*1 çay kaşığı tuz
*1 çay kaşığı bal
*1 çay kaşığı karbonat
*Aldığı kadar limon suyu

Malzemeleri iyice karıştırın. hassas ciltler için birazcık da süt ekleyebilirsiniz. Tuzu kaya tuzu olarak kullanırsanız daha iyi olur. Normal tuz cildinizi kızartabilir. Yumurta akı kıvamına gelene kadar iyice karıştırın. Buzdolabında 1 aya kadar saklayabilirsiniz. Normal sabun kullanarak cildi temizleyin. Masaj yapar gibi yüzünüze kremi sürerek ovalayın. Bir süre sonra tane tane olarak cildinizden dökülecektir. Renginin siyaha döndüğünü görebilirsiniz. Onlar sizin ölü hücreleriniz. Hafta da iki ve ya üç gün uygulanabilir. Eğer epilasyondan 2 gün önce yaparsanız kıl dönmesi ile karşılaşmazsınız. (Cildinizdeki bazı benlerin kaybolduğunu hatta cilt renginizin açıldığını göreceksiniz. Bu ölü hücrelerin yok olmasından dolayı olmaktadır. Ve aslında ben olarak bildiğiniz cilt lekeleriniz ise aslında kılcal damar lekeleridir)

Bu 4 karışımı kullanmaya devam edin. 6 ay gibi bir sürede çevrenizden çok güzel tepkiler alacaksınız. Fakat kullanmayı bırakmayın çünkü ölü hücreler üremeye devam edecektir.

Yazar:Kubilay Özçaka

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.