Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Antiaging Maskesi Ve Hazırlanışı

0 268

Kakaoda oldukça fazla miktarlarda bulunan antioksidan maddeler sayesinde, cilt maskesi olarak kullanıldığında cildinizi gençleştirir ve ışıltı kazandırır.

Ham kakaoda 320’den fazla farklı antioksidan çeşidi bulunur (diğer doğal antioksidan içeren gıdalarda bu kadar yüksek miktarda bulunmamaktadır). Önemi her zaman vurgulanan bu antioksidan maddeler serbest radikallerle savaşarak yaşlanmayı geciktirir ve aynı zamanda vücudu viral ve bakteriyel kaynaklı enfeksiyonlardan korur.

6145_this-anti-aging-face-mask-is-better-than-botox1-600x399

Bu antiaging maskesini hazırlamak için ham kakoa tozu, bal, avokado ve tarçına ihtiyacımız olacak.

Bal, cildimizdeki nem düzeyini koruyarak cildimizin elastik ve yumuşak olmasını sağlayacaktır.

Kakao içerdiği antioksidanlar sayesinde yaşlanma etkilerini hızlandıran serbest radikallerle savaşarak cildimizi gençleştirecektir ve ayrıca sahip olduğu antioksidanlar ciltte kolajen üretimini de hızlandırarak cildin elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı olacaktır.

Avokado en iyi antiaging gıdalardan biridir. Kırışıklıkların ortaya çıkmasını önler ve önceden varolan kırışıklıkları azaltır. Avokadoda bulunan D-Mannoheptuloz, kolajen üretimini teşvik eder.

Tarçın, pek çok yararlı bileşen ve cilt için çok önemli ve eşsiz temel yağlar içerir ve ayrıca doğal tonik görevi görür.

İçindekiler:

* 1 adet ezilmiş avokado
* 3 yemek kaşığı ham kakao
* 2 yemek kaşığı bal
* 1 çay kaşığı tarçın

Hazırlama Metodu:

Malzemelerin hepsini karıştırın ve cildinize sürün. 25 dakika uygulayın ve sonrasında ılık su ile durulayın. En etkili sonu alabilmek için haftada iki kez uygulamanız gerekir.

Yazar:Buket Sağbasan

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.