Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Buz Lazer Epilasyon

1 98

Buz Lazer EpilasyonBUZ LAZER EPİLASYON NEDİR?

Epilasyon uygulamalarının en hızlı, en acısız, en konforlu olanı ve en son çıkan teknolojidir. Diğer epilasyon çeşitlerine göre tek atışta daha geniş yüzeylere etki eder ve bu sayede seans süreleri kısalır. Tüm vücut için seanslar 30-35 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Buz lazer kıllar için kesin çözüm olmaktadır. Buz lazerin adından da anlaşılacağı gibi başlığı uygulama sırasında buz tutar ve ağrı, acı oluşmasını engeller. Ortalama 6 seans gibi bir sürede tüylerinizden kurtulabilirsiniz.
Buz epilasyon cildinizdeki en açık renk ve en güçsüz tüylerde bile etkilidir. Bu sebeple tüm vücuttaki istenmeyen kıllarda hatta yüzünüzdeki tüylerde de güvenli sonuçlar vermektedir. Ancak yüz bölgesi hassas olduğu için doğru kişiler tarafından profesyonelce uygulanmalıdır.
Buz lazer epilasyon cinsiyet farkı olmaksızın erkeklerde de rahatlıkla uygulanabilir.

BUZ LAZER EPİLASYON KALICI MIDIR?

Diğer epilasyon yöntemleri açık renkli ve güçsüz tüylere etki edemeyebilirken buz lazer epilasyonda bu durum farklıdır. Bu sebeple tüm tüyler için tüm vücutlarda kalıcı etki eder.

BUZ LAZER EPİLASYON İÇİN MEVSİM ÖNEMLİ MİDİR?

Günümüzde buz lazer epilasyon en acısız yöntem olduğu için ciltte herhangi bir tahriş veya soruna yok açmaz. Cilde zararı olmadığı için her mevsim güvenle yaptırılabilir. Ancak uygulama sonrası güneşlenmek isteyen kişiler yüksek koruma faktörlü iyi bir güneş kremi ile korunmalıdır.

BUZ LAZER EPİLASYON SAĞLIĞA ZARAR VERİR Mİ?

Buz lazer epilasyonda ışınlar derinin çok altına inip iç organlara etki etmez sadece derinin altındaki kıl köklerine etki eder. Bu sebeple herhangi bir sağlık sorununa yol açmaz.

BUZ LAZER EPİLASYONUN AVANTAJLARI NELERDİR?

-Her mevsim uygulama yapılmaktadır.
-Her cilt tipinde ve renginde etkilidir.
-Hızlı yapılan bir işlemdir.
-Erkekler de rahatlıkla tercih edip yaptırabilir.
-Kılları buz ile dondurarak yapıldığı için ağrı veya acı olmaz.
-FDA onaylı olması güvenilirliğini sağlar.
-Tahriş veya lekeye neden olmaz.

Yazar: Katibe Melis Dinçer

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Ankara Lazer Epilasyon diyor

    Sahip olduğu soğutma sistemi sayesinde diğer epilasyon cihazlarına göre acıyı minimize ettiği söylenmekte. Deneyen arkadaşlar yorumlarını yazabilirse güzel olur.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku