Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Calacatta Mermer Nedir?

1 428

İtalya menşeili bir mermer çeşidi olan Calacatta mermer, beyaz renküzerindeki siyah veya gri desenlerle oldukça uyumlu bir şekilde dağılım gösteren,pürüzsüz beyazın zarafetinin tüm yüzeyde yayılmasıyla meydana gelen estetik bir üründür. Gelişen mimari dokunuşlarla daha özel alanlarda kullanım sağlayan bu dayanıklı doğal ürünü dilediğiniz tüm alanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Çizilmelere ve darbelere karşı dayanıklı olan olduğundan dolayı, yıllarca ilk günkü gibi yeni bir görünümü olacaktır. Cilalı, kumlu, honlu ve fırçalanmış gibi seçenekleri olan bu ürünün farklı kesim ve yüzey seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca birçok alt renk seçenekleri ile damar farklılıkları bulunan bu ürünün farklı doku seçeneklerinin olması; mimarlar, tasarımcılar ve uygulamacılar için alternatif çözümler sunmaktadır.

Calacatta Mermer Nedir?

Calacatta Mermer Kullanım Alanları

Bütün butik taşlarda olduğu gibi bu mermer çeşidi de genellikle otel, tatil köyü ve rezidans gibi alanlardasıklıkla kullanılmaktadır. Genel olarak rezidans ve lobigibi lüks mekanların antre ve hol bölümlerinde de şık bir görünüm sağlamasından dolayı tercih edilir.Temizlenmesinin kolay olması, kir ve bakteriyi barındırmamasından dolayı hem dış mekan uygulamalarında hem de hijyenik olması gereken ve sık sık temizlenmesi gereken alanlarda bu mermer türü tercih edilebilir. Bunların yanı sıra, her türlü iç ve dış kaplama ve döşeme çalışması, mutfak ve banyo tasarımları, masa ve özel dekoratif ürünlerde sizlere şıklık ve zarafeti sağlayacağı için tercih sebebidir. Dilediğiniz tüm alanlara kolay uyum sağlayan bir mermer çeşidi olan bu ürünü iç ve dış mekanlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz. İç mekanların eşsiz görünümlere kavuşmasını sağlayacağı gibi, dikkat çekici tüm yönleri ile mekanlarınıza canlılık katacaktır. Dayanıklı ve uzun ömürlü kullanımı ile dış mekanlardaki kullanıma da elverişlidir. Düz ve geniş bir dış cephe kaplaması olarak tercih edilebileceği gibi dekoratif olarak oluşturulan desenler içerisinde detaylı bir görünüm de verecektir. Görselliği ve ferah görüntüsü ile mekanlarınızın görünümüne zengin ve farklı bir tarz katmak için içiniz rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Calacatta Mermer Nedir?

Calacatta Mermer Çeşitleri

Calacatta Mermerin çeşitleriürünün damar yapısı ve grilik yoğunluğuna göre ortaya çıkmıştır.Bazı çeşitleri şu şekildedir:

Bu ürün Carraca bölgesinin en değerli taşı olduğu için diğer çeşitlere nazaran yüksek satış fiyatlarından alıcıbulmaktadır. Taşın içerisindeki altın sarısı renkten dolayıİtalyanca “altın” anlamına gelen “oro” ismi verilmiştir. Beyaz zemin üzerine oldukça kalın gri ve sarı damar yapısı ve bu damar yapısının birbirini takip etmesiyle meydana gelen eşsiz güzellikten dolayı çok lüks bir görünümüz vadır. Bu yüzden 5 yıldızlı otellerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

1. Calacatta Oro Mermer

2. Calacatta Borghini Mermer

Diğer çeşitlerin aksine,ürün geneline yayılmış kalın gri damar yapısı söz konusudur. Bu yüzden çok hoş bir görünümü olan bu ürün ülkemizde de tercih edilmektedir. İç mekan döşemelerinde, zemin kaplama, basamak, banyo ve tezgah gibi alanlarda sıkça kullanılmaktadır.

3. Calacatta Vagli Mermer

Bu ürün fiyat performans anlamında en kullanışlı mermer çeşidi olarak ifade edilebilir. Gri damar yapısı diğer çeşitlere nazara düzensiz sayılabilecek bir yapıda bulunduğu için geniş alan uygulamalarından ziyade küçük metrajlı alanlarda; mutfak tezgahı, lavabo ve banyo gibi bölümlerde tercih edilmektedir. 

4. Statuarietto Mermer 

Calacatta mermer çeşitleri arasında damar yapısı en homojen olarak dağılan çeşit olan bu ürün, gösterişli yapısı, dekoratif olarak şık çözümler sunmasından ötürü, lüks görünüme önem veren mekanlarda kullanıma uygundur. Ülkemizde birçok 5 yıldızlı otelde ve özel villa uygulamalarında tercih edilmekle beraber; özellikle banyo, mutfak tezgahı, özel otel odası ve villa içi uygulamalarında kullanılabilmektedir.

Calacatta Mermer Nedir?

Calacatta Mermer Fiyatları

Calacatta Mermer, Carrara bölgesinin en meşhur ve yoğun talep gören mermer çeşidi olmasının yanı sıra ocaklardan az miktarda çıkmasından dolayı fiyat olarak diğer ürünlere göre biraz yüksektir. Bunun yanı sıra, tercih edilecek ebatlara göre fiyatı değişmekte olan bu model, üstün performansı ile ödediğiniz miktara değecek bir üründür. Calacatta mermer modelinde fiyatları ürünün tasarımında yer alan materyaller, ürünün modeli ve kullanım alanıyla ilgili olmakla beraber, ürün boyutlarına göre değişkenlik gösterecektir. Ayrıca mermer gurubunda alım satım işlemleri dolar kuru üzerinden yapıldığından dolayı fiyatlarda zaman zaman değişkenlik söz konusu olmaktadır. Firma olarak dünyanın seçkin mermer çeşitlerini siz değerli müşterilerimizin beğenisine sunarken, en uygun fiyat politikasını uygulamaktayız. Tüm fiyat, ürün ve tasarımlarınız için ekibimizi arayarak fikir paylaşımında bulunabilir, özel taleplerinizi iletebilir ve sizlere en uygun ürün ve fiyat seçeneklerini öğrenebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Türk Yazarlar diyor

    Yeni tasarım oldukça hoş gözüküyor fakat bence renk seçimi değiştirilmeli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.