Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Cilt Lekelerinden Karbonla Kurtulun!

0 130

Ciltte karbon tedavisi son yılların en revaçta uygulamalarından biridir. Bu sayede kişi cildinin daha genç ve lekesiz olması sağlanır. Daha önceki yıllarda lazer tedavisi sırasından beyaz kıl köklerinin boyanması için kullanılan karbon daha sonra cilt lekeleri içinde kullanılmaya başlanmıştır.

Niçin Karbon ?

K8125_33ıl köklerinin boyanmasında kullanılırken krem olarak tercih edilen bu yöntem sivilceleri de kurutmaya başladığından cilt lekelerinin giderilmesi için alternatif haline gelmiştir. Cilt lekeleri için karbonla yapılan araştırmalar birçok kişide olumlu sonuçlar alınmasını sağlamıştır. Bu sayede cilt lekeleri ve sivilceler için kullanılmaya başlanmıştır.

Karbon ile cilt tedavileri cilde uygun ürünler ile karıştırılarak uygulanıp cildin nem dengesini bozmadan uygulama yapılmaktadır. Karbon peeling şeklinde uygulanarak ciltte derinlemesine temizlik sağlanarak hücre yenilenmesi yapılıyor. Bu sayede cildin aynı tona sahip olması sağlanıyor. Cildin yanması engellenerek hazırlanan karışımlar seanslı olarak cilde uygulanmaktadır. Bu sayede cilt dokusu zarar görmez ve tedavi edilmiş olur.

Gençleşmeye Etkisi Var Mı?

Karbon ile yapılan uygulamalar cildin gençleşmesini de sağlamaktadır. Daha diri ve daha bakımlı bir cilt elde edileceğinden kişiler tarafından oldukça çok tercih edilmektedir. Ciltte pürüzlerin giderilmesi ve parlaklık ilk aşamada belli olmaktadır. Bu yüzden cilt lekelerinde de açılmalar meydana gelmektedir.

Karbon maskeler genel olarak iyontoforez uygulaması ile beraber yapılmaktadır. Bu işlem karbonun cildin alt tabakasına kadar inmesini sağlamaktadır. 4 kez uygulanan işlem iki hafta aralıklar ile kişiye uygulanır. Arada iki hafta olmasının sebebi cildin iyileşme sürecinin gerektiği ve yeni uygulama için yapılan uygulamaya cildin verdiği tepki göz önünde bulundurulur.

Cilt yenilenmesi ile anti aging etki sağlayan karbon uygulaması birçok güzellik merkezinde yapılabilmektedir. Doğru bir şekilde uygulandığında cildin herhangi bir problem ile karşılaşmasının önüne geçilmektedir.

Nemsiz cilt yapısına sahip olan kişilerinde tercih edebileceği bu uygulama cildin nem oranını da en iyi şekilde dengeleyecektir. Karbon uygulaması için doğru ve güvenilir yapan yerleri tercih ederek cildinizin daha canlı ve bakımlı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Yazar:Ensar Türkoğlu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku