Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Dizüstü Bilgisayarımla Yeni Nesil Oyunların Tadını Çıkartabilir Miyim?

0 298

Etkileyici Senaryolara Sahip Oyunların Tadını Çıkarın

Her sene yapılan pazar payı araştırmalarında oyun endüstrisinin hızla büyüdüğü görülüyor. Müzik ve sinema endüstrisinin toplamından fazla gelir elde eden dijital oyunların, kimilerinin düşündüğü gibi birer “çocuk işi eğlence” olmadığı ise gerek oyunların içeriklerinden gerekse ilham kaynağı olduğu diğer sanat eserlerinden anlaşılabiliyor. Dijital oyunların bu denli geniş bir oyuncu kitlesine ulaşmasında ise çok oyunculu yapımlar ve iyi bir öykü anlatabilen, senaryo temelli oyunların geliştirilmesi etkili rol oynuyor. Türleri farklı olsa da anlattıkları hikâyeler birbirinden başarılı olan yapımları keyifle takip etmek, en iyi oyun bilgisayarı modelleriyle mümkün oluyor. Zira ilgili oyunların birçoğu, sistemleri zorlayacak grafik özellikleriyle geliyor.

Oyun Bilgisayarı Laptop Modelleri RPG Dünyasına Adım Atmak İçin İdeal

Dizüstü Bilgisayarımla Yeni Nesil Oyunların Tadını Çıkartabilir Miyim?

Arkasında oldukça dallı budaklı hikâyeler bulunduran rol yapma oyunları, oyun bilgisayarı kullanan gamer’ların bazen yüzlerce saat ayırdıkları yapımları içeriyor. Oyuncuyu belirli oranda şekillendirebileceği bir maceraya davet eden RPG türü yapımlar, lore olarak nitelendirilen zengin arka planları ile oyuncuları, oyunun bir parçası kılmayı başarıyor. Kapsamlı diyaloglar, epik öykü anlatım teknikleri, güçlü bir atmosfer ve atmosferi destekleyen muhteşem müzikler, RPG oyunlarının bir parçası oluyor. Kamera açıları, oyundan oyuna değişiklik gösterse de özellikle son yıllarda yayımlanan AAA yapısındaki RPG oyunlarında değişmeyen temel öge, oyuncuların gözlerini kamaştıran görseller oluyor. Kurguyu destekleyecek görsel unsurlarla zenginleştirilen oyunlar, yüksek çözünürlükte ve üst düzey grafik ayarlarında oyun bilgisayarı modelleri ile yüksek kare/saniye oranlarında oynanabiliyor.

Dizüstü Oyun Bilgisayarı ile Macera Oyunlarına Dalma Vakti

İlk örnekleri “point & click” olarak isimlendirilen, fare işaretçisi odaklı oynanan oyunlar olan macera türü yapımlar, teknolojinin gelişmesi ve oyun mekaniklerinin çeşitlenmesiyle daha geniş bir yelpazede sunuluyor. Oyun bilgisayarı sahiplerinin sıklıkla yöneldikleri macera oyunları; sinematik anlatımın öne çıktığı, gelişmiş grafikli, bulmaca çözme ve diyaloglara göre hikâyeyi ilerletmeye dayanan yapımlar oluyor. Hareket yakalama teknolojisi sayesinde oyunlardaki karakterler, aslında gerçek birer aktör ya da aktrisin hareketleriyle var oluyor. Hatta aktör/aktrislerin yüzlerindeki mimikler dahi bu teknoloji aracılığıyla dijital ortama aktarılıp oyunlara ekleniyor. Tüm bu unsurlar bir araya geldiğinde hem takip etmesi hem de oynaması son derece keyifli yapımlar ortaya çıkıyor. Çarpıcı senaryolar bulunduran macera oyunlarını sinematik bir deneyim şeklinde oynamak isteyenler, daima oyun bilgisayarı modellerini kullanıyor.

Yeni Nesil Aksiyon Oyunları Notebook Oyun Bilgisayarı Çeşitleriyle Oynanabiliyor

Oyun tutkunlarının bazen uğruna oyun bilgisayarı satın alabildikleri aksiyon oyunları, çeşitlilik arz eden oyun dinamikleri ve oyuncuyu, çizgisel bir oynanışa hapsetmeyen ayrıntılı senaryolarıyla öne çıkıyor. Açık dünya gibi bir alt türü de kanatları altına alarak dünya çapında milyonlarca oyuncuya eğlence dolu saatler yaşatan aksiyon oyunları, Hollywood filmlerini aratmayan senaryolarıyla bambaşka bir tecrübe vadediyor. Oyun stüdyolarının zaman zaman beyaz perdeden ve televizyon dünyasından esinlenerek yarattıkları karakterler, oyuncuların hafızalarında yer ederken yapımlar, bahse konu karakterlerle efsaneye dönüşebiliyor. Fotorealistik grafikler ve gerçekçi sahneler sunduğu için bu tür oyunların keyfi güçlü bir oyun bilgisayarı ile çıkıyor. Dünya çapında merakla beklenen ve oyuncuların çıktığı gibi oynamak istedikleri aksiyon oyunları karşısında oyun bilgisayarı fiyatları, önemini yitirebiliyor. Çünkü böylesi oyunları, dünya ile aynı anda ve güçlü bilgisayarlarla deneyimleyebilmek, çoğu oyuncu için çok şey ifade ediyor.

Heyecanla beklediği iyi senaryolu oyunları, 4K ve üstü çözünürlüklerde tecrübe etmek isteyen sıkı oyuncular, oyun bilgisayarı tercihlerini her zaman Monster’dan yana yapıyor. Monster’ın geliştirdiği Abra, Tulpar ve Semruk serisi oyuncu bilgisayarları, en yeni oyunların mümkün olan en iyi şekilde oynanabilmesine yardım ediyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.