Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Doğal Kas Gevşeticiler

0 512

5290_bitki Kas ağrısı veya kas spazmları hareketsizliğe neden olup işlevselliğinizi etkileyebilir. Bu tür sorunları yönetmek için çeşitli ilaçlar olmasına rağmen, doğal kas gevşeticiler bu zamanlar için daha güvenli ve etkilidir.

Kas gevşeticiler genellikle ilaç ve uyuşturucu madde olarak kategorize edilmez. Bunlar temelde yatıştırıcı özellikleri olan ve kas ağrısı belirtilerini yatıştırmakta olan farklı bir grup ilaçtır. Kas gevşeticiler, kas spazmları ve kas ağrılarından kurtulmak için kullanılır. Doğal oldukları ve yan etkileri çok daha az olduğundan doğal kas gevşeticiler daha iyi seçeneklerdir.

1) Papatya:

Papatya doğal bir sakinleştiricidir. Sadece kas ağrıları için kullanılmaz aynı zamanda adet bozuklukları, baş ağrısı ve gerginlik gibi çeşitli sorunlar için de faydalıdır. Papatya kasılmış kasların rahatlatılmasına yardımcı olur ve krampları rahatlatmayı sağlayan anti-inflamatuar özellikleri vardır.

2) Kava Kökü:

Kava kökü, mükemmel rahatlatıcı etkileri nedeniyle çok popüler bir bitkisel kaynaktır. Aşırı kas ağrılarında özellikle yararlıdır.

3) Kedi otu:

5290_herbal-pills

Kedi otu kas spazmları ile ilgili rahatsızlıkların tedavisinde orta çağdan beri kullanılan çok etkili bir kas gevşeticidir. Bu bitki kas krampları ve boyun problemlerinin tedavisinde özellikle etkilidir.

4) Kedi Nanesi:

Kedi nanesi, nane ailesinin bir üyesi olan doğal kas gevşeticilerden biridir. Temelde Avrupa’nın yerli bir bitkisidir ve
Asya ve Kuzey Amerika’ya yerelleştirilmiştir. Kedi nanesi bir yatıştırıcı ve kas gevşetici olarak kullanılır. Gerginlik nedeniyle oluşan baş ağrıları bu tür bir lapa tedavisi ile tedavi edilebilir. Aynı zamanda eklem ve yumuşak doku yaralanmalarında şişkinliklerin azaltılmasına yardımcı olur.

5) Kırmızı Biber:

Kırmızı biber hepimizin evlerimizde ve çok çeşitli tariflerde kullanılır. Kırmızı biberin bir ölçüde kas kramplarının acısını hafiflettiği görülmüştür.

6) Bayır Turpu:

Bayır turpu aşırı kas stresinin neden olduğu krampları ve kas ağrılarını rahatlatmaktadır. Banyo suyunuza bir kaç damla bayır turpu yağı karıştırmanız, kas ağrılarından kurtulmanız için yardımcı olacaktır.

7) Lavanta:

5290_lavander

Lavanta çiçeği yağı kas ağrılarına rahatlama sağlayabilen iyi bir doğal kas gevşeticidir. Kas ağrısı şikayeti olan vücut parçalarına dairesel hareketlerle düzgün şekilde masaj yapılmalıdır. Bu, o alanda kan dolaşımını artırır. Masaj sonrası sıcak bir duş zihninizi ve vücudunuzu rahatlatacak ve gerilen kaslara dinlenmeleri ve iyileşmeleri için bol miktarda zaman verecektir.

8) Meyan kökü:

Meyan kökü kas ağrılarını azaltmak için inflamatuar yeteneği olan bitkisel bir ilaçtır.

9) Şeytan Tırnağı:

Şeytan pençesi artrit ve diğer bir çok hastalığın tedavisi için 18. yüzyıldan beri kullanılan çok popüler bir anti-inflamatuar bitkidir. Ayrıca, kas ağrısı tedavisi için doğal bir kas gevşetici olarak da kullanılabilir.

5290_dont-let-soreness-derail-your-fitness-regime-6-natural-relaxants_ftDiğer Bazı Doğal Kas Gevşeticiler:

Aromaterapi teknikleri de kas ağrılarını tedavi etmek için kullanılabilir. Nane yağı gibi yağların kas ağrılarını tedavi etmek için kullanıldıkları bilinmektedir. Diğer bazı doğal kas gevşeticiler aşağıdaki gibidir;

*Passiflora
*Bergamot
*Kakule
*Fesleğen
*Zencefil kökü

Herhangi bir doğal kas gevşetici kullanmaya başlamadan önce bir doktora danışmayı unutmayın. Size ağrının kesin nedeni gösterecek böylece bitkisel ilaç seçmek için daha iyi bir konumda olacaksınız. Ayrıca, bu bitkisel ürünleri güvenilir bir kaynaktan satın aldığınıza ve ilaçlardan herhangi birini kullanmadan önce kılavuzları ve yönergeleri okuduğunuzdan emin olun.

Kaynakça:
http://www.buzzle.com/articles/natural-muscle-relaxants.html

Yazar:Tülay Arsoy

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.