Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Doğum Günü Partisi Hazırlamanın Püf Noktaları

0 391
Doğum Günü Partisi Hazırlamanın Püf Noktaları

Doğum günü partisi hazırlamak her ne kadar kolay gibi görünse de aslında detaylı bir organizasyon çalışması yapmayı zorunlu kılıyor. Bu konuda yapılan en büyük hata ise hazırlıkların son güne bırakılması oluyor.  Çünkü pek çok detay bu telaş içerisinde gözden kaçırılıyor ve haliyle partinin heyecana, mutluluğuna gölge düşüyor. Peki, özellikle çocuklar için doğum günü partisi hazırlarken nelere dikkat etmek lazım? Malzemeleri en kolay yoldan nasıl temin edebilirsiniz? İşte doğum günü partisi hazırlamanın püf noktaları…

  • Çocuklar için hazırlanan doğum günü partilerinde en uygun zaman gündüz vaktidir.  Aileler genellikle yetişkinlerin de rahatlıkla gelebilmesi için akşam saatlerini tercih ediyor olsa da çocukların uyku zamanı nedeniyle bu konuda problem yaşanabiliyor. Çocuğunuz için doğum günü partisinin sorunsuz geçmesini istiyorsanız cumartesi ya da pazar günü gündüz saatlerinde partiyi yapmanızda fayda var.
  • Malzemeleri temin etmek için mağazalara giderek zaman kaybetmenize gerek yok. Çok daha düşük bir bütçeyle Parti365  internet sitesinden aradığınız tüm ürünleri ve ihtiyacınız olan tüm parti malzemelerini temin edebilirsiniz. Bu sitede çeşitli çizgi film karakterlerinin bulunduğu ve son derece eğlenceli olan onlarca farklı ürün modelini gayet cazip fiyatlarla satın alabilirsiniz. Belirli bir temel üzerine  hazırlanan parti süsleri Parti365 internet sitesinde bulunuyor. Fiyat yıl boyunca makul seviyede tutulduğu için tüm aileler tercihini bu siteden alışveriş yapmaktan yana kullanıyor.
  • Parti mekanını hazırlarken çocukların rahatlıkla koşup oynayabilecekleri bir alan hazırlamayı gözden kaçırmayın. Özellikle ilk defa doğum günü partisi hazırlayan aileler bu detayı gözden kaçabiliyor. Çocuklar bir araya geldiklerinde yeni oyunlar kurgulamak isteyecektir. Bu nedenle yetişkinlerin de rahatlıkla sohbet edebilmesi için çocuklara ayrı bir oda hazırlamanız çok daha akılcı bir tercih olur.
  • İkramlıklarınızı  belirlerken doyurucu olan gıdalara da yer vermeye özen gösterin. Çocuklar gün içerisinde hatta parti boyunca atıştırmak isteyebilir. Elbette doğum günü pastası ve çeşitli kurabiyeler ikramlık masasında çocukları bekliyor olacak. Ancak aynı zamanda poğaça ve börek gibi daha doyurucu olan gıdaları da ikramlıklarınız arasına eklemeniz de fayda var. Bu sayede çocukların doyması mümkün olur ve yetişkinler de rahatlıkla partinin tadını çıkarabilir.
  • İkramlıklarınız ile birlikte  cam ya da porselen bardak ve tabak çeşitleri yerine kullan at ürünleri tercih etmenizde fayda var. Karton bardak ve tabaklar  doğum günü partilerinde çok daha güvenli bir seçenek olabiliyor. Cam ya da porselen gibi malzemelerin kırılması istenmeyen kazalara da sebebiyet verebilir.  Bu nedenle Parti365 internet sitesinden mutlaka karton tabaklar ve bardaklar gibi kullan at malzemeleri temin edin. Böylece parti boyunca çocuklar da güvenli bir ortamda zaman geçirmiş olur. Siz de gün sonunda bir yığın  bardak ve tabak yıkamak zorunda kalmazsınız.
  • Parti  organizasyonunu  belirli bir tema üzerine kurgulamanızda fayda var.  Çocuğunuzun sevdiği bir çizgi film karakterini ya da bir oyun karakterini tercih edebilirsiniz. Ve bu karakterin çizimlerde kullanıldığı  parti süsü çeşitlerini de Parti365 internet sitesinden temin edebilirsiniz. Aynı zamanda çocukların daha fazla eğlencesini sağlayan kostüm ve aksesuar çeşitleri de tercih edilebilir. Son derece düşük bir bütçe ayırarak bu ürünleri online sipariş vererek temin edebilirsiniz. Plastik masa örtüleri, bayrak ve afişler, duvar süsleri, balonlar gibi yüzlerce farklı ürün modeli bu sitede yer alıyor.
  • Doğum günü partisi hazırlarken yapılan en büyük hatalardan biri de çok fazla ışık kullanmak oluyor. Olması gerekenden daha aydınlık bir ortam çekilen fotoğrafların netliğini bozabiliyor. Partiniz boyunca konuklarınızın çok sayıda fotoğraf çekmek isteyeceğini göz önünde bulundurmanızda fayda var. Bu nedenle parti mekanının süslenmesi kadar ışıklandırmaya da dikkat etmelisiniz. Led ışık kullanmayı planlıyorsanız, gözü rahatsız etmeyecek bir yeri  seçmeniz gerekir.
  • Parti boyunca sürprizlere hazırlıklı olun!  Hiç bir parti %100 planlandığı gibi sürmez. Mutlaka çeşitli sürprizler olacaktır. Bu nedenle olası durumlara karşı hazırlıklı olmanız gerekiyor. Örneğin doğum günü partisine çağırdığınız kişi sayısından daha fazlası da partinize katılabilir. Bu durumu dikkate alarak yedek sandalye puf gibi oturma alanlarını önceden ayarlayın. Küçük kaza risklerini de dikkate alarak yara bandı gibi bazı malzemeleri de önceden tedarik etmenizde fayda var.

Kaynak: https://www.parti365.com/

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku