Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Düşük Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır?

0 181

Kaş kemiğindeki bulunan deri oluşumunun göz kapağına örtmesi ile bu görünüm oluşur. Genelde bu göz tipine sahip olan insanlar yaptıkları makyajın görünmemesi ile güzel bir görüntünün olmamasından şikâyetçilerdir. Aydınlık ve açık gözler yapmak için göz pınarlarında parlak renkler seçilmeli. Göz kapaklarının düşük olması ise yorgun bir görüntüye ve mutsuz bir görüntüye yol açabilir. Tabii pek çok tıbbi alanda ameliyatta edilebilir fakat ameliyat olmak istemeyen kişiler bunu göz makyajıyla düzeltebilir. Göz kapağınızın düşük görünmesini istemiyorsanız eğer açık renkler tercih edebilirsiniz. Gözün orta kısımlarına ve kaş kısmına açık bir renk far kullanabilirsiniz. Işıltılı bir krem far daha da kalıcı olabilir. Kalkık göz elde etmek için yapılması gereken kirpilere yoğun hacim vererek daha kalkık görünmesini sağlayacak maskara seçimi yapılmalıdır. Bu şekilde gözler daha açık ve göz kapakları daha kalkık görünür. Maskarayı uygularken dikkat edilmesi gereken en önemli özellik kirpiklerin dış köşelere daha yoğun bir şekilde uygulanması gerekir.

Düşük Gözler İçin Kedigözü MakyajıDüşük Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır?

Düşük gözler için kedigözü makyajı göz kapaklarını belirginleştirdiğinden çok ideal bir makyajdır. Dumanlı ve çarpıcı göz makyajı yapmak için toprak tonları kullanılabilir. Göz kapakları düşük olması sebebiyle katlanma bölgesini iyice gölgelendirip gözler daha da açık gösterilebilir. Kahverengi mat farı kaş kemiğinin altına uygulayıp iyice dağıtırsanız eğer gölgelenme elde edebilirsiniz. Düşük göz kapaklarına sahip olup gözleriniz de renkli ise eğer doğru far seçimleri ile gözlerinizi daha belirgin yapabilirsiniz. Mavi gözlüyseniz pembe gibi tonlar kullanabilirsiniz. Kahverengi gözlüyseniz bordo far tercih edebilirsiniz. Yeşil gözlüyseniz bakır tonları tercih edilir. Ela gözlüyseniz eğer kahverengi tonları tercih etmek daha doğru olur. Bu göz farlarını alt kirpik dibine ve dış kısımlarına da uygulayabilirsiniz. Doğal kedigözü makyajı düşük göz kapaklarını anında çekik gösterebilir. Bir diğer makyaj tüyosu eyeliner uygulamaktır. Kirpik dibine uyguladığın eyelinerı düşük göz kapağınız kapatabilir. Bu sebepten dolayı eyelinerın kuyruğuna daha çok hacim verilmeli. Eyeliner çekmek için alt kirpik çizgisini takip ederek yukarıya doğru çekmek keskin bir kuyruk elde etmek. Bu sebepten gözler daha da çekik gösterilebilir.

Gözlerinizi Canlandırın

Eğer göz kapaklarınız düşük ise gözlerinizi kapatarak far uygulaması yapmayı derhal bırakmalısınız. Gözleriniz açık bir şekilde aynanın karşısında göz kapaklarınızın tüm kıvrım olan yerlerine uygulama yapabilirsiniz. Gölgelendirmeler daha keskin olacaktır. Öncelikle göz kapaklarınız için ilk başta makyaj bazı uygulayabilirsiniz. Makyaj bazı hem yaptığınız makyajın daha uzun süre kullanılmasını sağlayıp hem de gözünüze sürdüğünüz fırın daha belirgin olmasını sağlar. Farların dağılmasını önler. Makyaj basına uyguladıktan sonra far seçimi yapabilirsiniz. Koyu renkler seçmek yerine daha açık tonlar bej tonlar krem tonlar gibi farlar tercih edebilirsiniz. Kahverengi tonlarda ideal tonlar arasında yer almaktadır. Seçtiğiniz farı göz kapaklarınızın üst tarafına daha belirgin olacak şekilde uygulayıp yani katlanma kısmına daha belirgin bir şekilde uygularsanız eğer gözleriniz daha çekik ve daha dumanlı durabilir. Alt kısımlarına ve göz pınarı bölgesine kaş üzerine daha açık tonlar uygularsanız istediğiniz sonucu elde edebilirsiniz. Gözünüze uyguladığınız farı doğru bir fırça seçimi ile karıştırarak daha homojen bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu tüyolara uyarak gözünüzün daha iri görünmesini sağlarsınız ve düşük göz problemi kalmaz. Göz kalemi ile göz kapağınızın en dibine ince çizgi çekebilirsiniz. Çektiğiniz çizgi sayesinde gözleriniz daha belirgin daha dikkat çekici ve öne çıkabilir. En önemlisi ise farı homojen bir şekilde dağıtmaktır.

Gözlerinizi Kaldırın

Doğru far seçimleri ile gözlerinize daha canlı bir görünümde sağlayabilirsiniz. Bir diğer adım olarak da gözlerinizi olduğundan daha kalkık daha çekik gösterebilirsiniz. Uçlardan yukarıya doğru kalkan gözler daha çok dikkat çekip daha çok ön plana çıkar. Bu sebepten dolayı kuyruklu eyeliner seçimi yapabilirsiniz. Gözlerinizden dışındaki uçları kalkık göstermek için eyelinerın uç kısmına biraz göz kapaklarınızdan başlayabilirsiniz. Bu şekilde gözleriniz dış ucundan yukarıya doğru kalkık gösterilir. Eyelinerı kaşınıza doğru çekmişsiniz gibi bir görüntü görülür. Kuyruk ile yapılan eyeliner göz kapakları düşük olan kadınlarda tercih edilebilir. Düşük göz kapaklarına sahipseniz eğer siyah göz kaleminden Düşük Gözlere Nasıl Makyaj Yapılır?başka bir göz kalemi seçmek yanlış olur. Bu kalemi kirpiklerinizden biraz dışına doğru kaydırarak çekersiniz eğer gözleriniz olduğundan daha iri görünecektir. İri gözler düşük göz kapaklarına kamuflaj etmek için baya bir işe yarar. Eyeliner çekmeden önce gözlerinize buğulu bir makyaj yaparsanız eğer daha çekik ve daha kalkık görünüm sağlayabilirsiniz. Gözleriniz ile birlikte kirpiklerinizi de ön plana çıkarmalısınız. Rimel seçimi oldukça önemlidir. Dolgunlaştırıcı ve uzun görünümlü rimeller tercih edilmelidir. Yukarıya doğru kıvrılan uzun ve hacimli kirpikler göz kısmındaki düşüklükleri oldukça azaltır. Eğer çok düz kirpiklere sahipseniz kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Maskaranızı uygularken özellikle uç kısımlarına daha yoğun kullanmalısınız. Yüzünüze uygun ebatlı takma kirpik de kullanabilirsiniz.

Kaynakça:
https://makyaj.com/dusuk-goz-kapaklilarin-bilmesi-gereken-6-goz-makyaji-uygulamasi

Yazar: Can Baskın

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.