Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

E- Devlet Kira Başvuru Desteği Son Gelişmeler

0 606

Covid-19 döneminde yaşanan ekonomik sıkıntılar nedeniyle, AVM dükkanları, iş yerleri ve ofislerin kira düzenlemeleri üzerine Çevre ve Şehircilik bakanlığı yeni yaptırımlar getiriyor. Peki kira yardımı için yapılması gerekenler neler aynı zamanda E-devlet üzerinden kira yardımı başvuru nasıl yapılıyor. Bütün detayları Haber365 üzerinden alabilirsiniz.

E-Devlet Kapısı Kira Yardımı Kimler Yararlanabilir?

Elektronik platform üzerinden, özellikle Covid-19 döneminde başvurular alınmaktadır. Vatandaşın dışarıya çıkmaması aynı zamanda sosyal mesafenin korunması adına, kimsenin Çevre ve Şehircilik bakanlığı üzerinden evrak teslim etmesi gerekmiyor. Özellikle kira yardımı alacak olan vatandaşlar, evleri kentsel dönüşümden kaynaklı başka bir evde kirada oturmak zorunda olanlar. Bu yardımlardan maalesef esnaf ve zaanatkarlar yararlanamıyor.

E- Devlet Kira Başvuru Desteği Son Gelişmeler

Hak sahibi ailelere kira yardımı yapılması için açılan bu uygulama, sadece evinden kentsel dönüşümle ayrılmak zorunda kalanları kapsamaktadır. Başvuru yapmak için Elektronik devlet sisteminin kullanılması gerekmekte, giriş ve şifre almak için PTT şubeleri üzerinden başvuru yapılması gerekmektedir.

E-Devlet Kira Başvuru İşlemi Nasıl Yapılacak?

Elektronik sistemler üzerinden her Türkiye vatandaşının hakkı bulunmaktadır. Ancak e- devlet sistemine giriş yapabilmek için PTT üzerinden gerekli olan işlemlerin yapılması ve şifrenin alınması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra sisteme giriş yapılarak, kira yardımı başvurusu için uygulamaya git ekranına tıklanmalıdır.

Karşınıza çıkacak olan kira yardımı ve desteği üzerinden T.C kimlik numaranızı, adresiniz ve gelir kaynaklarınızı girmeniz gerekmektedir. Devlet kapısı üzerinden yapacağınız başvurularda size sağlanacak gelir kaynağı ile ilgili bilgi size bildirilecektir.

E-Devlet Pandemi İhtiyaç Sosyal Yardım Başvurusu

Kentsel dönüşüm nedeniyle evinden ayrılmamış ancak, işlerinin aksamasından kaynaklı ödemelerini yapamayan vatandaşlara da pandemi ihtiyaç sosyal yardım başvuru yapma imkanı sağlanmıştır. Bu dönemde hak sahibi olan vatandaşlar, E-devlet sistemi üzerinden gelir kaynakları üzere gerekli olan bilgileri sisteme girerek yardım alabilmektedir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Pandemi döneminde yaptığı güncel açıklamalarla sürecin nasıl takip edildiğini bildirmekte, aynı zamanda her vatandaşın kira yardımı ve pandemi ihtiyaç sosyal yardım başvuru yapabileceğini açıklamıştır. Başvurularını sistem üzerinden yaparak, detaylı bilgileri haber merkezimizden edinebilirsiniz.  

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.