Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Estetik Ameliyat Yaptırmanın Riskleri Nelerdir?

1 387

8649_estetikGünümüzde çeşitli nedenlere bağlı olarak gerçekleştirilen sağlık operasyonlarından biri de estetik ameliyatlardır. Uzmanlara göre bazı yönlerden riskler taşıyabilen estetik ameliyatlar özellikle güzelleşme ve beğenilmeyen herhangi bir uzvun yeniden yapılandırılmasında birçok riskler taşıyan estetik ameliyatlar çok nadiren de olsa bireyin genel sağlığının ciddi anlamda olumsuz etkilenmesine de yol açabilmektedir. Peki estetik ameliyat yaptırmanın riskleri nelerdir dilerseniz makalemizin de ana konusu olan bu sorumuza uzmanlardan derlediğimiz bilgiler doğrultusunda bilgiler sunalım.

İşte Estetik Ameliyat Yaptırmanın Başlıca Riskleri

  • Bireyin genel psikolojisinin olumsuz yönde etkilenmesi
  • Keyfi amaçlı olarak yaptırıldığında bireyin beklentilerine doğrudan cevaplar sunamaması
  • Bireylerin keyfi amaçlı veya güzelleşme amaçlı olarak yaptırdığında çoğu zaman hayal kırıklığı yaşaması
  • Keyfi veya güzelleşme amaçlı yapıldığında eski görünümden daha kötü bir görünümün elde edilebilmesi

Görüldüğü üzere estetik ameliyat yaptırmanın riskleri nelerdir konumuzun cevapları oldukça fazla bulunmaktadır. Burada şu önemli ayrıntıyı da belirtmekte fayda görmekteyiz. Estetik operasyonlarda özellikle gereğinden fazlaca güzelleşmek isteyenler ve örneğin burun yapısında herhangi bir kusurun bulunmaması gibi nedenlere bağlı olarak estetik ameliyatlar geçirmek isteyenler yukarıdaki riskler ile çoğu zaman karşı karşıya kalabilmektedirler. Günümüzde bireylere keyfi olarak estetik ameliyat yollarını açan birçok dünyaca ünlü isimler bulunmaktadır. Dolaysıyla ünlülerin gereğinden fazlaca güzelleşmek uğruna defalarca geçirdiği estetik operasyonlar maalesef ki toplumumuzdaki bireylere de özendirici bir nitelik kazandırabilmektedir.

Estetik Ameliyatlar Maliyetli Midir?

Estetik ameliyat yaptırmanın riskleri hakkında bilgiler sunduktan sonra şimdi de bu ameliyatların maliyetleri hakkında sizlere bilgiler sunalım. Estetik ameliyatlar elbette ki oldukça maliyetli ameliyatlardır. Bu özel cerrahi girişimleri gerçekleştiren doktorlar da diğer birçok meslektaşlarına kıyasla çok daha yüksek ücretler kazanabilmektedirler. Özellikle de ünlü isimleri estetik operasyonlardan geçiren doktorların kazançları tahmin dahi edilemez yüksekliktedir. Gelişen tıb ile birlikte günümüzde hemen her uzvun estetik ameliyatları yapılabilmektedir.

Günümüzde En Sık Yapılan Estetik Operasyonlar Hangileridir?

Günümüzde en fazla estetik operasyon yapma gereği duyulan organlar burun, saç, elmacık kemiği, kaş ve kirpik, alın gerdirme, dudak kalınlaştırma veya inceltme, kalça ve göğüs estetikleridir. Günümüzde genel olarak ilk sırada burun estetikleri gelmekte ve sonrasında saç ekim estetikleri takip etmektedir. Makalemizde estetik ameliyat yaptırmanın riskleri nelerdir konusu hakkında sizlere bilgiler sunduk. Dolaysıyla çok gerekmedikçe estetik ameliyat yaptırmamanızı tavsiye ederiz. Özellikle de güzel olduğunuz halde gereğinden fazlaca güzelleşmek için veya da uzuvlarınızda herhangi bir kusur bulunmadığı halde estetik ameliyatları tercih etmemenizi önemle tavsiye ederiz. Ayrıca unutmayın ki bu tavsiyeleri yalnızca bizler değil sağlık uzmanları da yapmaktadırlar. Unutmayın aslında kusurlu insan yoktur sadece diğerine özenen insan vardır. Dolaysıyla günümüzde gerçekleştirilen birçok estetik operasyonların ana nedeni genellikle diğer bireylere özenti faktörüdür.

Not: Makale bilgilendirme içeriklidir. Reçete değildir.
Kaynakça:
burunestetik.com.tr

saglıkveyasam.com

Yazar:Ensar Türkoğlu

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. sıla diyor

    Ne istediğine ve nasıl istediğine iyi karar verilmesi gerekiyor. Kararsızlık yüzünden yüzlerini mahvedenleri çok gördüm.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.