Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İpek Kirpik Nedir?

0 372

İpek kirpik uygulaması ipekten yapılmış kirpiklerin, üst göz kapağındaki kirpiklerin diplerine tek tek yapıştırılması ile yapılan bir uygulamadır. Düz veya seyrek kirpiklere sahip kişilerin ya da cansız kirpiklere sahip kişilerin kurtarıcısı olan bir uygulama olmuştur.

6373_pek-kirpik

Son zamanlarda yaygın bir şekilde uygulanmaya başlanan ipek kirpik uygulaması güzellik anlayışının yeni trendi haline gelmiştir. Ayrıca kirpik ipekten yapıldığı için, doğal kirpiklerin yapısına uygundur ve kişinin gerçek kirpiklerine zarar vermez. İpek kirpik uygulaması sonrasında doğal bir görünüm ile daha uzun daha dolgun ve daha hacimli kirpiklere sahip olunur. Oldukça doğal durduğu için ipek kirpiklerin gerçek kirpiklerden ayırt edilmesi çok zordur.

İpek kirpik uygulaması kesinlikle uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde gözde ve kirpiklerde zarara yol açabilir. Uygulama yaklaşık olarak bir buçuk saat sürmektedir. Öncelikle kişinin göz yapısına göre kirpiklerin uzunluğu ve kalınlığı belirlenir. Daha sonra ipek kirpikler kişinin kendi kirpiklerinin diplerine özel medikal yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Uygulama esnasında yapıştırıcının etkisiyle hafif bir yanma hissedilebilir. Fakat bu geçici bir durumdur.

İpek kirpiklerin kalıcılığı bakımına göre değişmektedir. Yaklaşık iki üç haftada bir bakımı yaptırılırsa aylarca kullanılabilir. 6 aya kadar kullanılabileceği kanıtlanmıştır. Uzun süreli kullanılabildiği için ipek kirpik uygulaması yaz kış yapılabilen bir uygulamadır.

6373_images

İpek kirpik uygulaması sonrasında günlük hayatta dikkat edilmesi gereken önemli noktalar vardır. İlki yüz yıkama veya banyo esnasında köpük, jel, sabun gibi herhangi bir malzemenin kesinlikle ipek kirpiklere temas etmemesi gerekmekte. İkinci nokta uyku esnasında kirpiklerin yastığa değmemesidir. Sırt üstü yatmak buna çözüm olacaktır. Diğer bir nokta ise makyaj malzemeleridir. Eğer maskara, göz farı,eyeliner gibi ürünler kullanılacaksa kesinlikle yağsız bir makyaj temizleyicisi ile temizlenmelidir. Çünkü yağ bazlı makyaj temizleyicileri ipek kirpik yapıştırıcısının yapısını bozmaktadır.

İpek kirpikleri çıkartılması yine uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde gerçek kirpiklere büyük zararlar verebilir.

İpek kirpik uygulamasının alerjik reaksiyona mahal vermemesi için uygulama yapılmadan önce sadece bir iki tane kirpik yapıştırılıp 24 saat beklenmelidir. Eğer alerjik bir reaksiyona neden olmazsa uygulama gerçekleştirilebilir. Gerçek kirpiklerin zarar görmemesi için kesinlikle profesyonel yerlerde yaptırılmalı ve bakımına çok dikkat edilmelidir.

Yazar:Özge Yıldırım

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku