Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Evde Kırışıklık Kremi Yapımı

0 750

Evde Kırışıklık Kremi YapımıYıllar geçtikçe, cilt daha az yağ üretmeye başladığında yüzümüzde ince çizgileri ve kırışıklıklar ortaya çıkmaya başlar. Ne yazık ki; bu küçük yaşlanma işaretleri zaman ilerledikçe giderek daha derin kırışıklıklar ve oluklar haline gelir. Yaşlanmanın bu işaretlerini tamamen durdurmak mümkün olmasa da yavaşlatmak için bazı önlemler almamız mümkün.

Kırışıklık için üretilen ve piyasada satılan kozmetik ürünler, barındırdıkları kimyasallar nedeniyle bir taraftan cilde faydalar sağlarken, diğer taraftan da zararlı etkilere yol açıyorlar. Bu sebeple de cildiniz için en iyi kırışıklık giderici kremi evde doğal ürünlere hazırlayabileceğinizi bilmelisiniz.Ev yapımı kremlerin kıvamını artırmak için en sık olarak bal mumu tercih ediliyor. Bal mumu kreme kıvam vermesinin yanı sıra, ciltteki kirleri temizlemeye de yardımcı oluyor. Kırışıklık için tatlı badem yağı da sıklıkla kullanılan diğer bir madde olarak göze çarpıyor. Tatlı badem yağı, hafif, hipoalerjenik bir yağ olup, bebek cildi üzerinde bile güvenle kullanılıyor.

Badem yağı, cilde yavaşça masaj yaparak uygulandığında tamamen emiliyor. Yaşlılık belirtileri arasında bulunan göz altında koyu halkalar ve göz altı torbalarını gidetmede nafem yağı son derece etkili özellikler taşıyor. Hergün gece yatmadan önce göz altına uygulandığında ortalama 2 hafta içinde belirgin bir farklılık ortaya çıkıyor. Badem yağı, bilinen en güçlü antioksidanlardan biri olan E vitamini içeriyor. Kollajen tabakasında oluşan hasarların bir kısmının onarılmasına yardımcı oluyor. Yağ proteinlerde özellikle zengin olan yağ, kolajen oluşumu için gereken amino asitlerin sentezine yardım ediyor. Cilde uygulandığında, nem kaybını azaltarak kırışıklık oluşumunu geciktiriyor. Şimdi gelelim tarifimize,

Evde Kırışıklık Kremi YapımıDoğal Ev Yapımı Kırışıklık Kremi İçin Malzemeler

1 tatlı kaşığı bal mumu
2 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı
5 damla badem yağı
5 damla limon yağı
5 damla lavanta yağı
5 damla E vitamini yağı

1 tatlı kaşığı rendelenmiş bal mumunu ve 2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağını sıcağa dayanıklı bir kasede benmari usulü ile erittikten sonra iyice karıltırıp sıcak sudan çıkarıyoruz, sonra diğer malzemeler ile karıştırıyoruz. Elde ettiğimiz kremi her gece yatmadan önce, yüzümüze sürüyoruz. Bir kaç hafta sonra cildinizdeki değişimi fatketmeye başlayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Yazar:Hatice İstanbullu

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.