Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Gmail Video

1 69

Gmail Video

Google’ın popüler e-posta servisi gmail’in, kullanıcılarına son hizmeti “Video Chat”… Adından da anlaşılacağı üzere artık gmail içindeki sohbet yerinde arkadaşlarımızla görüntülü ve sesli olarak de görüşebileceğiz. Yapmanız gereken oldukça basit. mail.google.com/videochat adresine girip video eklentisini bilgisayarınıza indirmelisiniz. Daha sonra internet tarayıcı programınızı yeniden başlattıktan sonra görüntülü olarak arkadaşlarınızla sohbet edebilirsiniz. Bu eklentiyi bilgisayarına kurmuş olan kişilerin isimlerinin yanında video simgesi hemen dikkatinizi çekecektir.

Gmail i oldukça fazla kullanan biri olarak haberi gördüğümde gerçekten sevindim. Hemen bir arkadaşımla deneme fırsatım oldu ve sonuç gerçekten başarılı. Bu servis özellikle kendi bilgisayarınızı kullanma imaknınız olmadığı zamanlarda işe yarayacağını düşünüyorum. Genelde video görüşmeler msn messenger programından yapılıyor. Ancak internet cafe gibi yerlerde msn den bağlanmaya gerek kalmadan gmail içinden kolayca ve hızlı bir şekilde görüntülü sohbet yapabileceksiniz.

Gmail in sohbet özelliğine eklenen bu yenilikleri, masaüstü uygulaması olan gtalk programına ne zaman aktarılacağını merakla bekliyorum. Program ilk çıktığından beri hiç bir güncelleme yapılmadı. Umarım en kısa zamanda google çalışanları bo konuya da el atarlar.

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku