Göğüs Küçültmek İçin Doğal Yollar

Hamilelikten sonra ya da ani bir kilo artışıyla birlikte göğüslerde büyüme görülebilir. Ve böyle bir durumla karşı karşıya kalan pek çok kadın, göğüslerinin biraz daha küçük ve daha ölçülü görünmesini ister. Bunu da doğal yollarla yapmanın yollarını araştırır. İşte göğüs ölçüsünü doğal olarak azaltmaya yardımcı olacak bilgiler ve bazı doğal çözümler:

Göğüs Büyüklüğünü Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Göğüslerin büyüklüğü birkaç faktör tarafından belirlenir:
Genetik: Genler, meme dokusunu etkileyen hormon seviyelerini etkileyerek, göğüslerin şeklini ve boyutunu belirlemede önemli bir rol oynamaktadırlar.
Kilo: Göğüsler ne kadar büyük veya küçük olursa olsun, göğüs dokularının büyük kısmı yağdan oluşur. Bu nedenle, kilo alındığında veya kilo verildiğinde, göğüslerin büyüklüğü değişebilir.
Yaş: Artmakta olan yaşla birlikte, göğsü bir arada tutan bağlar aşınabilir ve bu göğsün sarkmasına neden olabilir.
Emzirme: Hormonlardaki dalgalanmalar nedeniyle, emzirirken göğüsler şişmeye meyillidir ve emzirme bittiğinde göğüslerin şişkinliği iner.

Göğüs boyutu doğal olarak nasıl düşürülür?

Çemen otu
Gerekli malzemeler
• 3 yemek kaşığı çemen tohumu
• Gerektiği kadar su
Hazırlanışı: Üç çorba kaşığı çemen akşamdan ıslatılır ve sabah, kalın bir macun oluşturmak için birkaç damla su ile öğütülür. Bu macun her iki göğse eşit şekilde uygulanır ve karışım kuruyana kadar beklettikten sonra suyla yıkanır. Etkili olması için bu işlem haftada 3-4 kez tekrarlanmalıdır. Çemen otu tohumları, göğsü sıkılaştırmaya yardımcı olabilir ve sıkılaştırıcı özellikleriyle boyutlarını küçültebilir. Çemen otu ezmesini göğse uygulamak ayrıca sarkmalarını ve şekil kaybetmelerini önlemektedir.
Keten tohumu
Gerekli malzemeler
1 çorba kaşığı öğütülmüş keten tohumu
1 bardak ılık su
Hazırlanışı: Bir bardak ılık suya bir çorba kaşığı keten tohumu eklenir ve iyice karıştırılır. Bu karışımı tüketilir. Alternatif olarak, en sevilen yemeğe veya meyve suyuna toz keten tohumu da eklenebilir. Etkili olabilmesi için bunun günde bir kez yapılması gerekir.
Keten tohumu östrojen düşürücü özelliklere sahiptir ve östrojen, meme hücrelerinin çoğalmasını düzenleyen hormonlardan biridir. Ve seviyelerinde bir azalma göğüslerin boyutunun azaltılmasına yardımcı olacaktır.
Zencefil
Gerekli malzemeler
1 çay kaşığı rendelenmiş zencefil
1 su bardağı su
Bal
Hazırlanışı: Bir bardak suya bir çay kaşığı rendelenmiş zencefil eklenir ve bu karışım bir tencerede kaynatılır. 5 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür, bal eklemeden önce bir süre soğumaya bırakılır ve tüketilir. Etkili olabilmesi için zencefil çayının en az günde üç kez tüketilmesi gerekir. Göğüsler çoğunlukla yağ dokusundan oluşur ve düzenli olarak zencefil çayı tüketimi, vücudun metabolik oranını artırarak göğüslerde biriken yağın yakılmasına yardımcı olur ve bu da göğüslerin daha küçük olmasını sağlar.
Yeşil Çay
Gerekli malzemeler
1 çay kaşığı yeşil çay
1 su bardağı su
Bal
Hazırlanışı: Bir bardak suya bir çay kaşığı yeşil çay eklenir ve bir tencerede kaynatılır. 5 dakika kaynadıktan sonra süzülür. Çayın bir süre soğumasını sağlandıktan sonra bir miktar bal eklenir ve içilir. Etkili olabilmesi için yeşil çayı günde en az 3 – 4 kez tüketilmelidir. Yeşil çay, içindeki yağları yakıp göğsün boyutunu küçültmeye yardımcı olan harika bir çaydır ve vücudun metabolizma hızını arttıran antioksidanlar içerir.
Neem ve Zerdeçal
Gerekli malzemeler
Neem yaprağı bir avuç
Zerdeçal tozu 2 çay kaşığı
4 su bardağı su
Bal (isteğe bağlı)
Hazırlanışı: Neem yapraklarını suya eklenir ve kaynatılır. 5 ila 10 dakika kaynadıktan sonra süzülür. Yapılan karışım yeteri kadar soğuduğunda bir çay kaşığı zerdeçal ve bal ilave edilerek tüketilir. Etkili olabilmesi için bu karışım bir ay boyunca günlük olarak yapılarak tüketilmelidir. Bu ilaç özellikle hamilelik veya emzirme sonrası göğüs yağını düşürmek için faydalı bir karışımdır. Göğüslerin büyümesinin sebebidir sadece yağlanmadan dolayı değil ayrıca iltihaplanmadan dolayı olduğu durumlarda da yardımcı olur.

Balık Yağı
Gerekli malzemeler
• Balık yağı takviyesi (1000 mg)
Tüketimi: Günde 1000 mg balık yağı takviyesi ya da alternatif olarak, günde bir porsiyon pişmiş balık tüketilebilir. Balık yağı, zengin bir omega-3 yağ asidi kaynağıdır. Bu yağ asitleri östrojen karşıtı faaliyetleri için oldukça popülerdir ve vücudun östrojen seviyelerini azaltabilir. Bu da, göğüslerin boyutunu düşürmede yardımcı olabilir.

Göğüs Masajı

Göğüsleri küçültmek için göğüslere yapılacak masajda etkili yollardan biridir. Hafifçe ısıtılmış hindistancevizi veya zeytinyağı her göğse hafifçe dairesel hareketlerle masaj yapılmalıdır. 10 dakika boyunca masaj yapıldıktan sonra masaj yağları yıkanabilir. Masajın etkili olabilmesi için masaj uygulamasının göğüslere düzenli olarak yapılması, göğüs dokularında biriken yağın azaltılmasına yardımcı olabilir.

Diyet

Diyet, göğüslerin büyüklüğünün azaltılması konusunda da önemli bir rol oynar. Vücut gerektirdiğinden daha fazla kalori tükettiğinde ve yakmadığında, kilo alma eğilimindedir. Sonuç olarak, göğüsler büyür. Bu nedenle, yağ yakmada yardımcı olan yiyecekleri tüketilmelidir ve bu tür yiyeceklerden bazıları yağsız et, meyve, sebze ve balık içerir. Ayrıca kırmızı et, peynir, krema ve yağlı atıştırmalıklar gibi yağlı yiyeceklerden uzak durulmalıdır.

Egzersiz

Koşmak-bisiklet sürmek: Her türlü kardiyo egzersizi, gögüs bölgesindeki yağlar dahil olmak üzere vücut yağlarının azaltılmasına yardımcı olabilir. Böylece, göğüslerin boyutunu küçültmek için koşulması ve bisiklete binilmesi yağların yakılmasında etkilidir. Bu egzersizin en az 20 – 30 dk süre düzenli olarak yapılması etkili olması açısından gereklidir.
Şınav çekmek: Şınav çekmek göğüs yağlarının yakılması yardım eder ve buda boyutların düşürülmesi için etkilidir. Şınav hareketinin etkili olması için en az 15-20 dk tekrarlanması ve düzenli olarak yapılması gerekmektedir.
Yüzme: Yüzerken kullanılan enerji göğsün ve omuz kasların üzerinde etkili olur. Ve böylece göğüs şeklinin düzeltilmesi ve boyutunun küçültülmesinde yardımcı olur. Yüzmenin etkili olması için en az 20 dakika ve düzenli olarak yüzülmesi gerekmektedir.
Yoga: Farklı yoga figürlerini uygulamak göğüslerin boyutunu küçültmede ve daha sıkı hale getirilmesinde yardımcı olabilecek bir aktivitedir. Bu çalışmanın etkili olması için her figürün 10-20 saniye civarı ve günlük olarak düzenli olarak yapılması önemlidir. Ayrıca, bu çözümlere yardımcı olmak ve daha iyi sonuçlar elde etmek için aşağıda verilen ipuçları da uygulanabilir;
Gögüs büyüklüğünü düşürmek için en iyi ipuçları
• Sağlıklı bir diyet uygulamak
• İşlenmiş gıdalardan, şekerli yiyeceklerden ve karbonhidratlı yiyeceklerden kaçınmak
• Vücudun detoks olması için bolca su tüketmek
• Kiloyu kontrol altında tutmak
• Doğru boyutta sutyen takmak
• İyi bir egzersiz programı takip etmek
Çoğu kadın tarafından hamilelik veya kilo alımından sonra göğüs büyümesi şikâyet konusu olmaktadır. Doğal çözüm yolları ile göğüs boyutlarını düşürmek mümkün olsa da bazı durumlarda bu şikâyetler kişilerin duruş yapısını bozacak kadar ciddi durumlarda seyretmektedir. Bu durumlarda uzman bir doktor tavsiyesi ile uygulanacak diyet ve egzersiz programlarının başarısız olması durumunda göğüs küçültme operasyonları ile bu problemin çözüm yollarına gidilmektedir.

Kaynakça:
stylesatlife.com
curejoy.com
stylecraze.com

Yazar: Özlem Güvenç Ağaoğlu

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar