Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Google’ın Yeni Hizmeti: Imagery Nedir?

0 420

Google'ın Yeni Hizmeti: Imagery Nedir?Google piyasadaki etkinliğini kaybetmemek için yeni projelerini tanıtmaya devam ediyor. Bu yeni harita teknolojisinin çok harika olduğunu söyleyen Google yöneticileri, geliştirilen sistemden oldukça memnun. Lakin tam net olarak açıklanmasa da Apple’ın kendi harita teknolojisini kullanmak istediği bir gerçek. Apple harita teknolojisi tablet ve akıllı telefonlarda kullanılabiliyor. Hal böyle olunca Google’a arkadaş bir rakip çıkmış durumda.

Google'ın Yeni Hizmeti: Imagery Nedir?Google earth eklemiş olduğu 3D özellikler sayesinde kullanıcıya teknolojik imkanlardan daha fazla yararlanma ve kolaylık sağlıyor. Android işletim sistemiyle çalışan telefonlara sahip olan kullanıcılar internete gerek kalmadan Google haritasına rahatlıkla ulaşabiliyorlar. Google Imagery ise yeni bir 3D görüntüleme sistemi. Bu sistem için hazırlanan uçakların gökyüzünde uçarak fotoğraf çekmeleri sağlanmış. Belirlenen şehirlerin üzerinde uçan uçakların verilerine eriştiğinizde, şehrin istediğiniz yerini en uygun şekilde ister uzak, ister yakın görmeniz mümkün. Ayrıca Binaların zemin katları ve yan duvarlarını bile görebiliyorsunuz.

Google'ın Yeni Hizmeti: Imagery Nedir?Google Imagery Apple’ın teknolojisine sahip olduğu için aralarında tatlı bir rekabet olacağı kaçınılmaz. Imagery’nin 2012 yılının sonlarına doğru halka ulaşması bekleniyor. Eğer Apple Google harita teknolojisini çıkarır ve yerine kendi harita hizmetlerini sokarsa durum Google için gerçekten çok kötü olacak. Dev şirketlerin Platform arenasındaki mücadeleri kıyasıya devam ediyor ve hiç şüphesiz yeni oyuncularda bu büyük pastadan pay alabilmek için ellerinden gelen her şeyi yapıyorlar. Son olarak Microsoft’da bu savaşa dahil olarak ne kadar ciddi bir rakip olduğunu diğerlerine gösterdi ve kendi OpenStreetMap teknolojisinin tercih edilebilir yanlarını halka sundu. Mücadele devam ediyor. Neler olacağını hep birlikte görecek ve gelişmeleri yakından takip edeceğiz.

Yazar: Kaan GÜNDÜZ

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku