Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Sitenizi Google’da Üst Sıralara Taşımanın Yolları

10 321

Sitenizi Google'da Üst Sıralara Taşımanın YollarıSeo; en basit haliyle bir web sitesinin arama motorlarıyla uyumlu çalışır hale gelmesi ve dolayısıyla arama motorlarında daha üst sıralarda yer alarak bilinirliğinin artırılması için yapılan çalışmalara verilen isimdir. Seo çalışmaları temel olarak site içi ve site dışı seo çalışmaları olarak iki farklı yöntemin bir arada ilerlemesiyle gerçekleştirilmektedir. Site içi çalışmalara başlık etiketlerinin düzenlenmesi, alakalı sayfa başlık ve açıklamaları, site haritasının olup olmadığı, responsive (tüm tablet, telefon ve bilgisayar ekranlarında doğru bir şekilde çalışıp çalışmadığı) bir yapıya sahip olup olmadığı gibi unsurlar örnek gösterilebilirken, backlink site dışı seo çalışmasının temelini oluşturmaktadır. Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinin yanyana gelmesiyle ortaya çıkan SEO kavramının Türkçe karşılığı “Arama Motoru Optimizasyonu”‘dur.

Her firma gerek marka bilinirliğini artırmak, gerekse web siteleri üzerinden ticaret yapabilmek için seo çalışmalarına ihtiyaç duymaktadırlar. Doğru seo çalışmaları sonucunda başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında üst sıralarda yer alan siteler daha fazla ziyaretçi çekebilirler. Bu durum marka bilinirliğinin artmasını, ticaret hacminin genişlemesini sağlamaktadır. Seo çalışmaları herkes tarafından yapılabilecek çalışmalar değildir. Çünkü bu tür çalışmalarda yapılacak hatalar sitelerin var olan konumlarının daha da geriye gitmesine hatta web sitesinin Google’dan tamamen silinmesine neden olabilir. Tüm bu nedenlerden dolayı Seo çalışmaları profesyonel kişilerce ya da bu konuda kendisini ispatlamış Seo ajansları tarafından yapılmalıdır.

Seo ajansları ile ilgili araştırmalar yapılırken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta vardır. Çalıştıkları sektör, referansların kanıtlanabilir olması, çalışma yaptıkları site türleri (e-ticaret, kurumsal vs.) ve gerek kelime bazlı, gerekse branding odaklı başarıları bir seo ajansının ne derece güvenilir ve profesyonel olduğunu anlamanın en kolay yoludur. Bir seo ajansı ile anlaşırken dikkat edilmesi gereken bir diğer konu ise çalışmalar başlamadan müşteri ile sözleşme yapıp yapmadığıdır. SEO çalışmaları konusunda kendini kanıtlamış ve Türkiye’nin önde gelen dijital reklam ajansı olan CRM MEDYA yazılım, tasarım, sosyal medya ve adwords gibi konularda destek verdiği gibi, en güçlü olduğu alanlardan biri olan SEO çalışmaları ile de müşterilerine hizmet vermektedir.

Bunları da beğenebilirsin
10 Yorumlar
 1. seo diyor

  Bence güzel bir içerik olmuş sıralamaları etkilemek isteyenlere tavsiye ederim.

 2. Osman Ölmez diyor

  Yazılarınızı takip ediyorum başarılı teşekkürler

 3. Web Tasarım Ajansı diyor

  Bence güzel bir içerik olmuş sıralamaları etkilemek isteyenlere tavsiye ederim.

 4. kurumsal seo diyor

  teşekkürler hocam güzel paylaşım olmuş

 5. nice servis diyor

  güzel paylaşımınızdan dolayı teşekkürler..

 6. güvenlik sistemleri diyor

  Seo açısından önemli bilgiler. Teşekkür ederiz :)

 7. Fatih Okur diyor

  Paylaşım icin teşekkürler inşallah işimize yarayacaktir

 8. outdoor reklam diyor

  Seo ve reklam anlamında güzel bir paylaşım.

 9. seouzmani diyor

  Google seo için en önemli konu güncel kalmaktır. Sürekli Seo konusunda araştırmalar yapıp algoritmaların nasıl geliştiğini izlemek gerekiyor. Ezbere yapılan seo optimizasyonları faydadan çok zarar getirebiliyor.

 10. skrotbiler diyor

  teşekkürler güzel paylaşım

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.