Google’dan Youtube’a Küfür Önlemi

Youtube videolarının altında istenmeyen, tasvip edilmeyen birçok yorum ile karşılaşıyoruz. Kendi isimlerini saklayarak üye olanlar videoların altına istedikleri gibi yorum yazabiliyorlar. Google bunun için bazı önlemler almaya başladı. Henüz çok katı önlemler söz konusu değil. Ancak başlangıç için olumlu görülebilir. Google +’ yı, Youtube’ a da entegre eden Google, kaydolurken Google + hesabının görünüp görünmemesini kullanıcıya soruyor. Amacı farklı olanlar gerçek adlarını bu aşamada gizleyebiliyorlar. Sistem bu opsiyonu sağlıyor.

Ancak bu saklama seçeneği seçilirse bu sefer 2. bir soruyla karşılaşılıyor. Gerçek isimlerini saklayanlara bunun sebebini soruyor. Çoğu insan için bu çok önemli bir problem değil. Ancak Google bunu da düşünmüş ve her yorum yapılacağında bu soruyu kullanıcıya soruyor. Yani her defasında gizliliği seçen kullanıcılar 2. soruyla karşılaşıyor. Bu durum da bir süre sonra birilerinin hız kesmesini sağlıyor. Yani Google henüz başlangıç için bu probleme getirdiği çözümle, sürekli soru sorarak bıktırmayı planlıyor. Henüz yeni bir sistem olduğu için ne kadar etkili olduğu belli değil. Ancak en azından bu girişimiyle Google, yeni önlemler için göz kırpmış oldu.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

1 Yorumlar

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :