Google’dan Apple’a Karşı Dev Hamle

Google ve Apple şirketlerinin son zamanlardaki rekabete herkes tarafından biliniyor. Özellikle de tablet piyasasındaki satışlar ve Android ile İos işletim sistemleri bu rekabeti apaçık ortaya koyuyor. Ancak Google, Apple karşı öyle bir hamle yaptı ki; çoğu kişi bunu Google’ ın kazandığı en büyük zaferi olarak yorumladı. Apple ise bu hamleyle şok oldu.

Google geçtiğimiz günlerde Sparrow’ u satın aldı. Sparrow, Apple’ ın ürünleri için e-posta düzenleyicisiydi. Google bu hamlesiyle rekabette farklı bir cephe daha açtı. İos ve Mac OS X için vazgeçilmezlerden olan Sparrow, yeni uygulamalarıyla Apple kullanıcılarının beğenisini kazanmıştı. Aslında asıl şaşırtan durum bu satışın birden gerçekleşmesi. Yani daha önceden Google’ ın Sparrow ile ilgilendiği bilinmiyordu. Bir günde duyurulan bu satın alma işlemi bu etkinin daha fazla olmasına neden oldu. Bir yandan da Google’ ın zaferi Apple’ı çok zor durumda bıraktığı söylentilerinin çıkmasına sebep oldu.

Sparrow yaptığı açıklamayla, Apple’ ı mağdur etmeyeceğini ve bugüne kadar Apple ürünleri için çıkarılmış uygulamalara destek olacağını duyurdu. Ancak eski uygulamalarla ne kadar ilgilenileceği konusu muamma. Çünkü Sparrow yeni uygulamalar için çalışmaya çoktan başlamıştı ve bunun meyvesini Google yiyecek. İleriki günlerde Apple’ ın Sparrow uygulamalarının akıbeti netlik kazanacaktır. Ayrıca Sparrow’ un ” gmail ” hizmetine katkıları da önümüzdeki günlerde belli olacak.

Yazar: Gürkan DEMİRCİ

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This div height required for enabling the sticky sidebar
Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views : Ad Clicks : Ad Views :