Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Web Siteleri , İnternet Ve Para

1 294

Birçoğumuzun aklında bu düşünce oluşmuştur aslında. İnternette dolaştığımız o kadar çok web sitesi var ki… Acaba bu siteleri yapan kişiler neden bu tür siteler yapar. Eğer para kazanıyorlarsa nasıl kazanıyorlar?

20

Kazanma yöntemi dışardan bakan birisi için çok basit gelebilir. İşe bir alan adı ve hosting alıp başlıyorsunuz. Sitenizi kuruyorsunuz ve içerik eklemeye başlıyorsunuz. Yavaş yavaş reklamlar almaya başlıyıp para kazanıyorsunuz.

Dışardan böyle gözüküyor…

Ancak iç piyasa hiçte böyle değil. Yeni başlayan biri hemen sitesini forum şeklinde açıyor ve özgün olmayan kopyala yapıştır makalelerle sitesini dolduruyor.

Sonra ne oluyor. Site yavaş yavaş reklam çöplüğüne dönüyor. Dikkat ettiniz mi bilmem google’dan bulup girdiğiniz çoğu forum sitesi reklamdan geçilmez.

Bunun sebebi forumlara verilen reklamların nakit değerinin düşük olması.

Ancak bir kişisin özgün kendi sitesine girerseniz ancak bir iki adet reklam görebilirsiniz. Bunun nedeni ise o web sitesindeki yazıların özgün sade ve anlaşılabilir olmasıdır. Böyle sitelere reklam verenler daha fazla ücret öder.

Şimdi aklınızdan şu soru geçiyordur”İyi güzel web sitesini yapıp para kazanıyorsun da nasıl yapıyorsun?”.

Bu sorunun cevabı ise yine internetin içindeki webmaster sitelerinde saklı. Bu tür webmaster sitelerinde reklam alımından, web sitesi yapımına bir çok bilgiye rastlamanız mümkün.

Ama yinede benden size bir tavsiye;

Web sitenizi açmadan önce iki kez düşünün , işe girip para kaybederekte çıkabilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.