Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kazanç Vaat Edip Kazandırmayan Reklam Türleri

0 377

intİnternette, ticari nitelik taşımayan öyle para kazanma sistemleri geliştirilmiş ki, bunlardan hiç kimse bir türlü elle tutulur birşey kazanmıyor ya da aylarca uğraşıp uğraştığına değmeyecek kadar kazanıyor. Hatta sisteme üye oluyor, üye olduğundan birşey bile anlamıyor.

Bu saçma sistemler;

1- Tıkla-Kazan: Üye girişi yapıp görünen reklamlara tıklayarak puanlar toplanıyor. Belirli bir miktar puan toplanınca puanlar paraya çevriliyor. Genellikle 1000 puan=1TL ve buna yakın yabancı para oluyor. Bir tıklama 1,3,5 puan kazandırıyor. En az 30TL-50TL, 100TL gibi miktarlarda kazanılınca ödeme yapılıyor. İlk üye girişi yapıldığında birkaç reklam görünüyor, sonraları haftalar içinde ancak 1-2 tane reklam çıkabiliyor. Bazı sistemlere de üye olunuyor, üye girişi yapılıyor, ne zaman üye girişi yapılsa hiç reklam yok. Bazılarında ise günde 2-3 tane 1-5 puanlık reklamlar çıkıyor. Bu nedenlerle bu sistemlerden pek nadiren 100 TL gibi düşük bir miktar ödeme alan olabiliyor. Onlar da binlerce alt üyesi olanlar. Genellikle hiç kazanamıyorlar.

int2

2- Surf Yap-Kazan: Belirtilen linklere tıklayıp sitede gezindikçe puanlar toplanmaktadır. Tıkla-kazan ile aynı şeyler bunun için de geçerlidir.

3- Mail Oku-Kazan: Üye olduktan sonra gelen reklam maillerini okudukça puan toplanıyor. Tıkla-kazan ile aynı şeyler bunda da geçerlidir.

4- Video İzle-Kazan: Tıkla-kazandan tek farkı reklam tıklama yerine video izlemedir.

5- Reklam Görüntüleme Yazılımları ile Kazanç: Reklam görüntüleyen yazılımları bilgisayara kurup açık tutarak, arada bir doğrulama kodu girerek veya tıklayarak puanlar toplanıyor. Toplanan puanların karşılığı ancak binlerce alt üye olursa elle tutulur para ediyor. O da emeğe karşılık gelmiyor.

6- Oyun Oynayarak Kazanma: Webde veya bilgisayara kurarak oynanan oyundan toplanan puanların paraya çevrilmesi şeklinde sistemlerdir. Reklam görüntüleme yazılımları ile kazanç ile aynı şeyler bunun için de geçerlidir.

7- Anket Doldur Kazan: Doldurulan anket başına, ankete verilen cevap ne olursa olsun belirli bir miktar ödeme yapma vaat eden anket siteleri vardır. Anketler üyelerin e-mail adreslerine gönderilir. Bu siteler anket başına 1$, 5$ gibi miktarlarda ödeme yaparlar. Ancak siteye ilk üye olunduğunda birkaç anket gelir, bir daha ya hiç anket gelmez, ya da haftalar arayla gelir. Dolayısıyla istenen minimum ödeme miktarına ancak çok sayıda alt üyesi olanlar belki ulaşabiliyor.

int3Bu sistemlere reklam verenler tıklamaların nereden bakılsa %99’undan geri dönüş alamıyorlar, kurukuruya sömürülmüş oluyorlar. Bu nedenle kolay kolay kimse reklam vermek istemiyor. Zaten bu nedenle pek reklam çıkmadığı düşünülebilir. Hiç ödeme yapmayan, yalancı siteler de vardır maalesef. Üstelik tık başına 10$, 1000$, 100000$ gibi çok yüksek miktarda ödeme vaadinde bile bulunan yalancı siteler de var. Bunların yalancı site olduğu, tık başına vaadettiği ödeme miktarının yüksekliğinden anlaşılmalıdır.

Bahsettiğim tüm bu tür siteler daha daha bir de ücretli üyelik seçenekleri sunup sömürgecilik yapıyorlar. Burada bahsedilen vd. ticari nitelik taşımayan nasıl bir sisteme rastlarsanız rastlayın sakın bulaşmayın!

Yazar:Halil İbrahim Arik

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku