Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kablonet İnternet Hızı Seçenekleri ve Altyapı Sorgulama

1 309

İnternet hızı; sinyal, yükleme ve indirme hızınızı belirleyen bir unsurdur. İnternet hızı yavaşladığında tüm  bu işlemler de yavaşlar ve kaliteli bir İnternet kullanımını sekteye uğratır. Dolayısıyla işlerinizin kalitesi de düşmeye başlar. Bu nedenle İnternet hızının yavaşlama nedenlerinin tespit edilmesi, önlem alınmasını sağlayacağından önem taşımaktadır. Günümüzde yaşanan pek çok olay evden çalışmanın daha fazla tercih edilmesine neden olmuştur. Ayrıca bilişim alanındaki gelişmeler bilgisayardaki uygulamaların daha ileri teknoloji kullanılması sonucunu doğurmuştur. Bunların sonucu İnternet hızı hayatımızı kolaylaştıran ana unsurlardan biri haline gelmiştir. Birçok İnternet sağlayıcılarının  müşterilerine sundukları İnternet paketleri kotasız bile tercih edilse, Adil Kota Kullanımı ( AKK ) devreye girerek belirli bir kota kullanımının dolmasıyla devreye girerek İnternet hız testi sonucunu yine de etkileyecektir. Yeni fatura dönemi devreye girene kadar İnternet hızı yükselmeyecektir.

Kablonet İnternet Hızı Seçenekleri ve Altyapı Sorgulama

Fakat kablonet, sunduğu fiber alt yapısı ile kotalı paketlerde bile hız kesmeden, kesintisiz internet kullanımına olanak sağlayacaktır. Kablonet fiber internet olumsuz hava koşullarından da etkilenmemesi sayesinde, her zaman bir adım önde olmanızı sağlayacaktır.

Kablonet Altyapı Sorgulama: https://www.superkablonet.com/kablonet-altyapi

İnternet Hızını Etkileyen Unsurlar

  • Modemde yaşanan bir arıza İnternet hızını etkilemektedir. Bu nedenle modemi bir süre kapalı tutarak tekrar açmak sorunu giderebilmektedir.
  • Kapatılmayan indirme programları arka planda devamlı çalışarak İnternet’in hızının düşmesine neden olabilmektedir.
  • Otomatik güncellemeler devreye girdiğinde İnternet hızını etkilemektedir.
  • İnternet bağlantısını başkalarıyla paylaşıyorsanız, bu durum da İnternet kalitesini olumsuz yönde etkileyecektir.
  • DNS sunucusunda ki arıza da İnternetinizin hızının yavaşlatabilmektedir.
  • Adil Kota kullanımı ve İnternet kotanızın dolması da hızı etkilemektedir. İmzaladığınız sözleşme kota rakamlarınızı incelemelisiniz.

Tüm bunları kontrol ettikten sonra, yapılacak bir dizi işlem bulunmaktadır. Modeminizi ve bilgisayarınızı açıp kapamak, çeşitli tarayıcı program kullanarak hızı test etmek ve çalıştırılan uygulamaları değiştirerek sinyal hızını kıyaslamak gibi işlemlerden sonra problem hala devam ediyorsa Uydu Net’in ücretsiz sunduğu İnternet hız testini uygulayarak İnternet hızı ölçülebilmektedir. Ping, upload ve download değerlerinin tespit edildiği bu hız testi size İnternetinizin  performansını gösterecektir. İnternet paketinizin hız değerlerinden sapan veriler acil önlem almanızı sağlayacaktır. Bu nedenle güvenilir İnternet servis sağlayıcıların sağladığı bu hizmet, sorunun kaynağını bulmanızda size yardımcı olacaktır. Elde ettiğiniz veriler sonucu arıza bildirimi yaparak, problemin giderilmesini sağlayabilirsiniz. Siz de Uydunet’in İnternet Hız testini uygulayarak, güvenilir sonuçlar elde edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
1 yorum
  1. Mango Tasarım diyor

    Tüm Firmaların veremediği altyapıyı Çok şaşırtıcı bir şekilde kablonet ve turknet firmaları verebiliyor. Aynı alt yapı ama bu firmalar daha hızlı internet sağlayabiliyorlar. Şaşırtıcı ve gerçek

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.