Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

İnternet Paketleri Hakkında

0 481

İnternet Paketleri Hakkındaİnternet kullanımı, her geçen gün artıyor ve bununla birlikte birey başına kullanılan veri kullanım oranı da hatırı sayılır bir ölçekte yükseliyor. Bu durumda kullanıcıların ihtiyaç duydukları internet paketlerinin nitelik ve nicelikleri de değişiyor. Pekiyi hangi internet paketi sizin için daha uygun? Kotalı mı yoksa sınırsız internet mi kullanmalısınız? Türksat hizmetleri size aradığınız sonuçları sağlayabilir mi? Gelin bu soruların cevaplarını birlikte irdeleyelim.

Öncelikle Türksat, kablo tv ağı üzerinden hizmet vermektedir. Yani, bulunduğunuz bölgede türksat ağı yoksa, abone olmanıza imkan yoktur. Şirketin sunduğu teledünya, uydunet ve kablo tv hizmetlerinin tümü coaxial ağ ile dağıtımı yapılan türksat kablo servislerinin bileşenleridir. Bu sisteme kullanıcılar bütün hizmetleri kullanarak dahil olabilecekleri gibi, en az kablo tv analog yayın satın alarak da dahil olabilirler. Tüm kablotv analog yayın aboneleri tercih etmeleri durumunda, kullandığın kadar öde üyeliğine sahip olabilir. Bu hizmet sabit ücrete tabi değildir ve kullanıcı yalnızca ödediği kadar ücretlendirilir.

Kablonet paketlerinin bir diğeri ise uzun yıllardır kullanılan AKN’li paketlerdir. 1mb iel 100mb arasında değişen hızlarda sunulan hizmet kapsamında adil kullanım gereğinde belli bir kullanımın üzerine limit uygulanır. Bu limit hizmetin kesilmesi veya ek ücret alınması biçiminde uygulanmaz. Hız limiti uygulanan paket kapsamında hizmet hızı düşürülür ki, bu durumda da kullanıma devam edebilmek mümkündür.

İnternet Paketleri Hakkında

Mevcut şartlarda uydunet, servisin verildiği noktalarda en çok tercih edilen internet servisidir. Simetrik, internet, 10mb hıza kadar upload ve 100mb hız gibi seçenekleri sunabilmesi bakımından türksat hizmetleri yoğun talebin söz konusu olduğu hizmetlerdir. Bu sebeple oldukça yoğun talebi olan sisteme başvuru yapabilmek için bahsettiğimiz gibi, altyapının bulunduğu merkezlerde bulunmak gereklidir. Hizmet alanı içerisinde yer alıyorsanız, uydunet başvuru linki üzerinden hizmete erişebilir ve kolayca türksat başvuru işlemlerinizi yapabilirsiniz. Türksat hizmetlerine bütün halinde başvuru yapılmaktadır. Bu noktada kablonet başvuru için ayrı, teledünya için ayrı başvuru yapmanız gerekmez. Türksat hizmetlerine tek seferde başvuru yapıp tüm hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Taahhütlü kampanyalar dışındaki tüm paketleri dilediğiniz zaman değiştirebilir veya iptal edebilirsiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku