Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kanada’da Dil Eğitimi Almanın Cazip Özellikleri

0 549

Tüm dünyada İngilizce dil eğitimi için Kanada son yıllarda ilk sırada tercih edilen ülkelerden biri haline geldi.  Peki Kanada’yı dil eğitimi bakımından bu kadar cazip kılan özellikleri nelerdir?

İlk olarak Kanada Birleşmiş Milletler tarafından dünyanın en yaşanabilir ülkeleri sıralamasında en üst sırada yer alıyor. Bunun pek çok sebebi olsa da ana sebepleri insanların hoşgörülü olması, refah seviyesinin çok üst düzeyde olması, eğitimin yüksek kalitede olması ve iş şartlarının çok avantajlı olması şeklinde söylenebilir. Aynı zamanda İngilizce konuşulan ülkeler göz önüne alındığında Kanada Dolarının bu ülkeler arasında en düşük kura sahip olması ve alım gücünün de yüksek olması maddi olarak olumlu bir cazibeye dönüşüyor.

Kanada’da Dil Eğitimi Almanın Cazip Özellikleri

“Refah düzeyinin en yüksek ülkeleri arasında gösterilen Kanada’da dil eğitimi almak; öğrenciler için en güvenli yerlerden biridir. Başkenti Ottawa olan Kanada’da dil eğitimi alınabilecek şehirler arasında; Toronto, Vancouver, Montreal ve Victoria gibi şehirler gelir. Parlamenter demokrasi sistemiyle yönetilmekte olan bu ülkede, her eyaletin kendine göre yasama ve yürütme hâkimiyeti bulunmaktadır.”

Kaynak: https://www.egitimal.com/kanada-dil-okullari

Kanada’da Dil Okulu Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Kanada’da birçok bağımsız dil okulu var. Kanada merkezli olan Ilac, ILSC gibi dil okullarının yanı sıra zincir markalar olan EC, LSI, Kaplan gibi okullarında birçok şehir de merkezleri mevcut. Zincir ya da lokal olsun okulların sunduğu ders programları genel İngilizce, yarı yoğun İngilizce ve yoğun İngilizce ve sınav hazırlık programları şeklinde hemen hemen her okulda haftalık 20, 25 ve 30 ders olarak sunuluyor.  Kanada ‘da İngilizce dil eğitimine katılabilmenin en alt yaş sınırı 16 ve herhangi üst yaş sınırlaması bulunmuyor. Kanada dil okulları başlangıçtan en üst seviyeye kadar her seviye de dil eğitimi sunuyor. Öğrencinin dil seviyesinin anlaşılabilmesi için ilk gün bir seviye tespit sınavı yapılıyor ve öğrenci sınav sonucuna uygun şekilde bir sınıfa yerleştiriliyor. Sınıf mevcutları ise her öğrencinin uyum sağlaması ve rahat şekilde dersi kavrayabilmesi için ortalama 12-16 öğrenci arasında değişiyor.

Yurt Dışında Üniversite Eğitimi için Kanada Tamda Size Uygun

Yurt dışında Üniversite eğitimi almak istiyorsunuz ancak İngilizce seviyenizin yeterli olmadığını mı düşünüyorsunuz? Kanada sizin için doğru adres olacaktır çünkü akademik hazırlık programları yeterli İngilizcesi olmayanlar için güzel bir fırsat. Eğitim almak istediğiniz üniversitenin anlaşmalı olduğu dil okullarında ya da eğitim alacağınız üniversite bünyesinde alacağınız akademik hazırlık programları sonrasında okulların belirli bölümlerine IELTS veya TOEFL puanı sunmadan başlama imkanı sunuyor. Benzer sistemler dünyanın her yerinde mevcut ama Kanada dil okullarında bu süreyi en az 3 aya kadar bile indirgemek mümkün bu da zorunlu olan 1 yıllık dil hazırlık eğitimi yerine hem zaman hem de maddi açıdan kazanç sağlıyor.

Dil Okulu Seçenekleri

Kanada da Dil eğitimi alabileceğiniz eğitim kurumları için birçok seçenek vardır. Bunları; dil okulları, kolejler ve üniversitelerin bünyesinde barındırdığı dil eğitim merkezleri şeklinde. ILSC de özel  bir okulunda eğitim alma imkanınız da var, George Brown College da şehir merkezi kampüsünde de ve hatta University of Toronto’da da. Şehir olarak ise Toronto, Vancouver ve Halifax uluslararası öğrenciler tarafından en çok tercih ediliyor. Son yıllar hem İngilizce hem Fransızca dil eğitimi için Montreal de yoğun ilgi görüyor. Quebec ise Fransızca dil eğitimi için en hala en çok tercih edilen şehir.

Kanada’da Konaklama ve Öğrencilerin Çalışma İzni

Kanada’da Dil Eğitimi Almanın Cazip Özellikleri

Konaklama konusunda ise seçenek çok, okulların konaklama departmanı tarafından organize edilen aile yanında konaklama, okulun sunduğu yurtlar, öğrenci apartmanları ve hosteller gibi. Öğrenci kişisel tercihine göre seçenekler arasından birini seçebilir. Yaşam giderleri bakımından en avantajlısı ise aile yanında konaklama aile yanında konaklamada genelde sabah ve akşam yemeği dahil olarak sunuluyor. Yurt konaklaması maalesef sınırlı ve talep yoğun olduğunda da fiyat bazında daha pahalıya geliyor. Yurt yerine öğrenciler daha sosyal olması, daha özgür bir alan sunması sebebiyle öğrenci evlerini daha çok tercih ediyor.

Kanada’da dil eğitimi alırken öğrencilerin yasal çalışma izni maalesef yok. Sertifika/diploma/lisans/yüksek lisans/doktora programları için giden öğrenciler yasal olarak eğitim sırasında haftada 20 saat part-time çalışabiliyor.

Kanada dil okulları öğrencilere sunduğu kaliteli eğitim, konaklama hizmetlerinin yanı sıra, öğrencilerin sosyalleşebilmeleri, sosyal ortamda pratik yapabilmeleri ve Kanada’yı daha cok keşfedebilmeleri için de çok çeşitli aktivitelerle dil eğitimi sürecini hem daha eğlenceli hale getiriyor hem de daha çok pratik yapma fırsatı sunuyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku