Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Kara Üzüm Ve Kara Üzüm Çekirdeği Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır ?

0 262

Kara Üzüm Ve Kara Üzüm Çekirdeği Hangi Hastalıkların Tedavisinde Kullanılır ?Kara üzüm de doğanın mucizelerinden birisi olarak kabul edilen besinler arasında bulunur. Dünyada yapılan araştırmalar üzüm çekirdeğinden elde edilen bir maddenin kanser tedavisinde çok önemli bir role sahip olduğunu ortaya koymuştur. Bu maddenin yapılan laboratuvar testleri sonucunda bir çok kanserli hücreyi yok ettiği saptanmıştır.

Kara üzüm içeriğinde B vitaminleri bileşenleri B.1B.2 demir potasyum ve magnezyum içerir. Kara üzümün kabuğunda var olan resveratrol maddesinin kanser oluşumunun önüne geçtiği kalp krizini önlediği antioksidan etkisi sayesinde vücuttaki toksinleri attığı bilinmektedir. Kara üzümün içerisinde yüksek miktarda şeker bulunur. Bu özelliği sayesinde kansızlığın giderilmesinde böbreğin ve bağırsakların çalışmasında önemli katkılar verir. Kara üzüm beyin hücrelerine katkısı olan bir besin maddesidir. Beyne ve vücuda zindelik verir.

Doğal bir zayıflama aracı olarak bilinen kara üzüm vücutta biriken yağların eritilmesinde cildin temizlenip ışıldamasında bağırsak hareketlerinin düzenlenmesinde bazı alerji türlerinde ve kireçlenme vakalarında rahatlıkla kullanılabilir. Tüm bu olumlu özellikleri nedeni ile kara üzüm mutlaka tüketilmesi gereken bir besin maddesidir.
Kara üzüm çekirdeği ise vücutta oluşan ödemlerin atılmasında önemli katkıda bulunur. Kara üzüm çekirdeğinin kan damarlarını onarıcı özelliği vardır. Bu nedenle kara üzüm çekirdeği gençlik iksiri olarak bilinir. Kan damarlarının onarılması yaşlanmayı geciktirir. Kara üzüm çekirdeği varisle ilgili sorunlarda da yardımcı bir besin maddesidir.

Yazar:Enes Eker

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.