Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Keman Çalmak Zor Mu ?

0 176

Bu içeriğimizde keman çalmak zor mu şeklinde sorulara yanıt vereceğimizden emin olabilirsiniz. Özellikle herkesin merak ettiği ve her kafadan bir ses gelen konu keman çalmak zor mu sorusunun cevaplarını sizlere ayrıntılı anlatmak istiyoruz.

Neden Keman Çalmak Zor Deniyor?

Keman diğer enstrümanlara nazaran bastığımız yerlerin belli olmamasından kaynaklı bu seslere temiz basma aşamasından yaşadığımız süreç bizlere kemanın zor olduğunu hissettirse de bu konuda bizim bakış açımız biraz daha farklı. :)

Keman çalmak biraz daha ayrıntılı ve iyi anlatılması gereken enstrümanların başında geliyor. Yani keman çalarken keman kursundaki eğitmenin mutlaka bu konuda farklı öğretmen yöntemleri olmalıdır. Yani tek düze tek bir kitaptan başlar ve bunda ilerlemekte ısrar ederse bu konuda daha iyi erim alan taraf siz olacaksınız.

Piyano üzerinde siyah beyaz tuşlar olduğunu biliyorsunuz. Nereye basacağınız net olarak belli. Fakat kemanda bu durum net değildir. Yani kemanda nereye basacağınız net olarak işaretli olmadığından dolayı keman çalmak diğer enstrümanlara göre biraz daha zor gibi görülüyor.

Yetişkinler İçin Keman Çalmak Zor Mu?

Keman Çalmak Zor Mu ?

Yetişkinler de hep şu kaygı var. Keşke daha önceden başlasaydım. Daha erken başlamadığım için çalabileceğimi düşünmüyorum. Çok geç kaldım çalamayacaksam söyleyin olur mu! :) Bu konudaki kaygılarınızı çok iyi anlıyoruz. Çünkü sürekli paylaşılan ve etrafta gördüğünüz müzik kurslarında küçük çocuklar yer aldığı için sizler bu durumdan kaygılanıyorsunuz.

Ama hiç düşündüğünüz gibi değil :)
Keman çalmak çocuklarda nasıl bir eğitim gerektiriyor ise yetişkin keman kurslarında da aynı yöntem ve aynı düzende ilerleniyor. Özellikle yetişkin keman kurslarında işimiz biraz daha kolay oluyor çünkü ne yapmak istediğinizi kolayca anlıyorsunuz.
Üniversite öğrencisi veya çalışan bireyler de çalışma yoğunluğundan dolayı keman çalışma zamanınızı iyi belirlemeniz gerekmektedir. Yani keman çalışmak için mutlaka bir 25 dakika ayırmanız gerekmektedir. Gittiğiniz keman kursu da doğru verimli bir keman kursu ise çok hızlı ilerleyebileceğinizin sözünü verebiliriz.

Herkes Keman Çalabilir Mi?

Keman Çalmak Zor Mu ?

Keman çalmak için muhteşem bir yeteneğe veya çok küçük yaşlarda keman çalmaya gerek yok. Bizler tüm sosyal medyalarımızda sadece çocuk keman kursu alanları değil yetişkin keman kursu alanlarında birçok videosu mevcut olduğunu görebilirsiniz. Özellikle keman çalmak artık yeteneğe değil planlı ve düzenli çalışma ile gerçekleşiyor.

Hocam keman çalmak için geç mi kaldım diye soran herkese hayır geç kalmadınız fakat bu konuda çalışma azminiz ve çalışma disiplininiz size keman çaldırabilir şeklinde net yorumumuzu yapıyoruz.
Bu konuda günde 20-25 dakika çalışan herkese keman çaldırmayı başarabildik. Bu konuda oldukça iddialı bir izmir keman kursu olduğumuzu söylemeliyiz. Çünkü izlediğimiz bir çok keman çaldırma yöntemi ve bir çok plan var.

Öğrencimizin psikolojisine öğrenme şeklinde göre keman kursu yöntemimiz çeşitleniyor. Çabuk sıkılıyorum şeklinde bir öğrenci modelinde biraz daha melodi çalma yöntemli bir ders yapıyoruz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.