Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Kudret Narının Faydaları Nelerdir?

0 872

Kudret Narının Faydaları Nelerdir?Hepimiz belli zamanlarda mide ağrısı çekmişizdir, stres, ülser, virüsler. Mide ağrısı günümüz hastalıklarından en yaygın olanıdır. Doktorlar mideye iyi gelebilecek ilaçlarla tedavi yoluna giderler ama belli bir süre sonra içtiğiniz ilaçlar midenizi ağrıtmaya başlar. Ağrılarla kıvranan birçok mide hastası ‘Alternatif tıp’ a yöneliyor ve bu ağrı için ilk yönenilen bitki ‘kudret narı’ oluyor.

Kudret narı ilk olarak Hindistanda bulunuyor. Taze tüketildiği gibi belli bir süre zeytinyağında bekletilerek de tüketilebilir.

Ülser ve gastrit tedavisinde oldukça etkili olan kudret narı aynı zamanda açık yara tedavisinde etkilidir. Aynı zamanda bağışıklık sistemini güçlendiriyor. Bağırsak tembelliği için oldukça etkili bir bitkidir, hücreleri yeniler.

Kudret Narının Faydaları Nelerdir?

Kan şekerini düşürdüğü için şeker hastalarının dikkatli olmaları gerekiyor.

Peki kudret narı nereden bulunur?
Toprakta yetiştirebileceğiniz bir mekana sahipseniz tohumlarını satın alarak taze olarak tüketebilirsiniz. Öyle bir imkanınız yoksa aktarlardan zeytinyağında bekletilmiş ya da ballı olarak alabileceğiniz 2 çeşidi bulunmaktadır. Aktarlarda bulamayanlar ise bazı internet sitelerinden sipariş ile elde edebilirler.

Yazar: Özge SEFİ

 

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku