Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

LG 3D Monitör Lansmanı

2 488

LG 3D Monitör Lansmanı

LG firmasının Türkiye’de piyasaya sürdüğü 3D Cinema teknolojisinin lansmanına geçtiğimiz haftalarda katılmış ve izlenimlerimizi paylaşmıştık. Bugün de LG Türkiye 3D ve LED monitörlerinin lansmanı için İstanbul Rumeli Hisarı’nda bloglar için güzel bir kahvaltı programı düzenledi. Etkinlikte çok sayıda blog yazarı arkadaşlarla tanışmak ve teknoloji üzerine sohbet etme fırsatı yakaladık. Monitörden bilgisayara, tablet cihazlardan telefonlara her türlü alanda deneyimlerimizi biribirimizle paylaştık. Kahvaltı sonunda LG den yetkililer sunumlarla D2342P (3D) ve E2381 (Led) modeli cihazları tanıttılar.

LG 3D Monitör Lansmanı

Led monitörün en belirgin özelliği 11.9mm kalınlığa sahip olması. Bu kalınlık monitörlede bulunan standart girişler için yetersiz olduğundan tüm bağlantılar taban bölümüne yerleşitirilmiş. Böylece daha şık bir görünüm elde edilmiş. Monitörün sahip olduğunu Süper Çözünürlük özelliği sayesinde düşük çözünürlükteki görüntüleri tam ekran izlediğinizde oluşan kalite kaybı en aza indirmek amaçlanmış. Bunun harici E2381 diğer rakipleri ve Lcd monitörlere göre %55 daha enerji tasarrufu sağladığından oldukça çevreci bir ürün olma özelliğini taşıyor. 1920×1080 çözünürlük, 5ms tepki süresi, 10.000.000:1 kontrast oranı, yansıma önleyici ekran yüzeyi gibi özelliklere sahip LG E2381 ‘yi beğendiğimiz söyleyebilirim.

LG 3D Monitör Lansmanı

Ektinlikte tanıtılan diğer bir cihaz da 3D Monitör olan D2342P modeliydi. LG nin Cinema 3D teknolojisinin monitörlere uygulanmış hali. 23inch, 1920×1080 çözünürlük, 5ms tepki süresi, 5.000.000:1 kontrast oranı gibi teknik özelliklerinin yanı sıra üstün 3D özellikleri de bu monitörün artılarından. Sertifikalı titreşimsiz görüntü, 2D -> 3D dönüşümü sağlayan teknolojisi, LED monitörlere göre %25 daha fazla enerji tasarrufu, yüksek parlaklık oranı, enerji gerektirmeyen, gözleri rahatsız etmeyen, şık ve uygun fiyatlı 3D gözlüklere sahip olması LG D2342P’nin eski sistemlere göre üstün özellikleri olarak söyleyebiliriz. Film izlemek ve oyun oynamak oldukça zevkliydi. Bu monitörlerden dataylı test yapma imkanı bulursak, yukarıda bahsettiğimiz tüm özellikleri daha kapsamlı şekilde sizlerle paylaşmayı umuyoruz.

Kahvaltı boyunca keyifli sohbetleri için Ersin Koç, Sabri Küstür, Kahraman Uğurlu, Emrah Eski, Hamza Şamlıoğlu ve diğer arkadaşlara teşekkürler. Başka bir etkinlikte görüşmek dileğiyle.

LG 3D Monitör Lansmanı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku