Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Maydanoz Tohumunun Gribe ve Sağlığa Faydaları

0 1.855

Maydanoz Tohumunun  Gribe ve Sağlığa FaydalarıSağlıklı yaşam için öncelik her zaman sağlıklı gıdalar tüketmektir. Bunun organik olması ve hormonsuz bir yapıya sahip olması gerekir. Hormonlu gıdalar sağlığı ciddi anlamda zarara uğratır.Kış aylarında şiddetli soğuklara maruz kaldığımız için çeşitli enfeksiyonlar kapar grip,nezle,astım ve benzeri solunum hastalıklarına yakalanırız. Bu hastalıklara yakalandığımız an itibari ile bağışıklık sistemimizde bir takım çökmeler ile karşılaşırız. Bağışıklığın çökmesi nedeni ile vücut çeşitli virüs ve bakterilere karşı savunmasız hale gelir. Bu nedenle savunmasız olduğumuz bu anlarda ciddi anlamda hastalıklara yakalanır,uzun süre bu rahatsızlıklarla çeşitli yollar ve tedaviler ile mücadele ederiz. İyileşme süreci kişinin kendine iyi bakması ile gerçekleşir. Peki bu tür sorunlarda öncelikle bizi iyileştirecek hangi gıdalardan yararlanmalıyız. Bunun için yaptığımız bir araştırma sonrası maydanoz tohumunun bu gibi olasılıklarda kurtarıcı bir etkiye sahip olduğunu gördük. Bu nedenle sizlere maydanoz tohumundan gelen mucizevi faydalardan söz edeceğiz. O halde başlayalım ve sağlığımıza bir an önce kavuşmanın yollarını doğal yöntemler ile sağlayalım. Bakalım bir maydanoz tohumundan gelen şifalar neler hep birlikte öğrenelim,bilgilenelim.

Maydanoz Tohumunun  Gribe ve Sağlığa FaydalarıMaydanoz Tohumu Nelere İyi Geliyor ?

– Kış aylarında ve ilkbahar aylarında polenin fazla olması nedeni ile grip ve benzeri nezle türü rahatsızlıklara yakalanırız. Vücudun dayanıksızlığa karşı bunlar ile savaşamama durumu bağışıklıktan ileri gelir.Hastalık sonrası vücudun hemen toparlanması zaman alır. Bu nedenle C vitamini içeren takviyeler bu dönemlerde daha fazla alınmalıdır. İşte bunlardan biri maydanoz tohumudur. Sağlıklı ve ucuz olan bu tohum bu tür rahatsızlıklarda alındığında antibiyotik görevi yapar. Maydanoz tohumunda bulunan bu elementler sağlık için zengin enzimlerdir. Bunlar,başta kükürt olmak üzere,potasyum,magnezyum,C vitamini,K vitamini, A vitamini ,kalsiyum ve diğer zengin elementlerdir. Bolca taşınan bu maddeler bağışıklık açısından son derece faydalıdır. Sağlık için kurtarıcı,tedavi edici özelliği ele alır.

Maydanoz Tohumunun  Gribe ve Sağlığa Faydaları– Uyku problemleri çeşitli nedenlere bağlı gelişir ve düzen bozulur. Düzenin bozulması ,sağlığımızı olumsuz yönde etkilemeye başlar. Uykunun zamanında alınması ve özellikle gece uykusunun yeterli bir şekilde karşılanması sağlıklı yaşam ve beyin mekanizması için son derece önemlidir. Maydanozda bulunan zengin elementler sayesinde uyku düzeni zamanla düzenleniyor ve gerekli uyku ihtiyacını almanıza katkıda bulunuyor. Maydanoz tohumu alan biri için uyku problemleri kısa sürede düzene girecek,hatta kişi eski sağlığına beklediği zamandan daha hızlı kavuşacaktır. Maydanoz tohumu alarak uyku problemleriniz ile baş edebilirsiniz.

– Ağız kokusu çeşitli sağlık bozukluklarında meydana gelir. En çok ağız ve diş sağlığının yetersiz bir şekilde karşılanmasında diş mineleri zara görür hatta bakteriler dişlerin daha hızlı çürümesine neden olur. Ağız ve diş sağlığının yetersiz olduğu dönemlerde ağızda oluşan iltihap,ağız kokularına neden olur. Ağız kokusunun bir diğer nedeni ise mide rahatsızlıklarıdır. Mide ekşimesi,sindirim sistemi sorunları ve benzeri ülser ve bulantılar ağız kokusuna yol açabilir. Ağız kokusu yetersiz beslenme ya da yanlış beslenme durumlarında da ortaya çıkabilir. Bu durumlarda ağız kokusunu gideren gıdaların alınması tavsiye edilir. Sağlıklı diş sağlığı ve planlı fırçalama ve beslenme düzene girince bu sorunlar elbette azalacaktır. Bunun için takviye olarak,maydanoz tohumu kullanabilir,gereksiz ağız kokularından kurtulabilirsiniz.

– Kanserli hücrelerin hızı gelişmesi ile çıkan kanser rahatsızlıklarında çözüm bulmak ve tedaviyi doğal olarak karşılamak zordur. Doktorun gözetimi altında olmak zorundasınız. Verilen ilaçlar ve kemoterapi sonrası düzelmeler gözlemlenir. Bununla beraber iyileşme gecikebilir. Maydanoz tohumu ile kanserle savaşabilir hatta kanserli hücrelerin oluşmasına engel olabilirsiniz.

Maydanoz Tohumunun  Gribe ve Sağlığa Faydaları– Nefes darlığı astım durumlarında daha fazla ortaya çıkar. Akciğerler rahat çalışmaz ve oksijeni yeterli bir şekilde almaz. Bu nedenle akciğerlerde tıkanmalar meydana gelir. Bu tıkanmalar sonrası nefes darlığı sorunu artmaya başlar. Solunum rahatsızlıkları,akciğer problemleri hep nefes darlığına işaret eder. Bunun iyi sağlanması için öncelikle sağlıklı besinler almamız çok önemlidir. Maydanoz tohumu ile nefes darlığından kurtulabilir daha iyi oksijeni vücudunuza depolayabilirsiniz. Maydanoz tohumu nefes açıcı özelliğine sahiptir. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

-Maydanoz suyu nasıl ki böbreklerin düzenli çalışmasını sağlıyorsa tohumu da aynı işlevselliği sağlıyor. Bu nedenle akciğerler,böbrekler,karaciğer sağlıklı bir şekilde çalışıyor. Maydanoz tohumu iç sağlığı için son derece yararlıdır.

Maydanoz Tohumunun  Gribe ve Sağlığa Faydaları– Maydanoz tohumu,çeşitli alerjilere bağlı durumlarda yara kurutucu özelliğine sahiptir. Sedefe,egzamaya,çeşitli yaralara,alerjilere ve her türlü deri rahatsızlıklarına iyi gelir. Ayrıca kanı temizleyerek, kan seviyesini en iyi düzene koyar. Saç sağlığı için son derece önemlidir. Saç dökülmelerine,saç kırıklarına,hatta saç kırana iyi gelir. Saç ve cilt sağlığı içinde oldukça faydalıdır. Maydanoz tohumunun faydalarını saymakla bitiremeyiz. Sağlıklı günler dileği ile.

Kaynakça:
öncesağlık.com

Yazar: Suna Korkmaz

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku