Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Numerolojinin Tarihi Nedir? Sayılar Neyi İfade Etmektedir?

0 646

Numerolojinin Tarihi Nedir? Sayılar Neyi İfade Etmektedir?Numeroloji, sayılar ve nesneler veya canlılar arasındaki dokunaklı ilişkileri analiz eden ve oluşturan bir çalışmadır. İlk matematikçiler numerolojiye büyük önem vermişler, ancak tartışmalı bir bilim olarak hafızalarda yer etmiştir.

Numeroloji Tarihi
Numerolojinin nereden geldiği ve nasıl ortaya çıktığı, bir çok antik felsefe gibi bir sırdır. Mısır ve Babil, en eski yazılı numeroloji kayıtlarının olduğu yerdir. Numeroloji tarihinin diğer kanıtları, onun binlerce yıl önce Roma, Çin, Yunanistan ve Japonya‘da kullanıldığını göstermektedir.

Günümüzün numerolojisi normalde Yunan filozofu olan Pisagor’a borçludur. Numerolojiyi icat edip etmediği bilinmemekle birlikte, arkasında bazı teoriler vardı, bu da tamamen farklı bir seviyeye ulaşmıştır. Bu teoriler, günümüzde Pythagoras’ın günümüz numerolojisi için bilgiye sahip olmasının nedenidir.

Aslında ‘Numeroloji’ adıyla gelen ve aynı zamanda modern günlerde tanıma ve farkındalık alan kişi bilge kişileri aradı. Numerolojinin nerede olduğu hakkında pek bir şey bilinmemektedir, bugünün toplumunda oldukça popüler hale gelmiştir ve birçok kişi tarafından kullanılmaktadır.

Numeroloji Nasıl Çalışır?
Numeroloji’nin ardındaki fikir, kozmosun ve hayatınızın doğum tarihinizden etkilenmesi olduğundan, yaşam faktörü numaranızı bulmak için bu faktörü kullanırsınız. Yaşam yolu numaranız, özelliklerinizi ve kişiliğinizi ve kim olduğunuzu açıklayan bir sayıdır. Ayrıca, karşılaşabileceğiniz herhangi bir fırsatın veya zorluğun yanı sıra, yol boyunca öğrenmeniz gereken dersleri de özetlemektedir.

Her yaşam yolu numarası farklı bir anlama sahiptir ve kim olduğunuzu yansıtmalıdır. Yaşam yolu numaranızı öğrenmek için doğum tarihinizi kullanın ve her bir numarayı ekleyin. Örneğin, 4 Nisan 1992, 4 + 4 = 8 olacaktır. (1 + 9 + 9 + 2 = 21, 2 + 1 = 3) Ardından 8 + 3 = 11 11, yaşam planınızdır. 11 sayısı da 22 olduğu gibi bir ana sayıdır. Bir ana sayı, güçlü anlamları olan bir sayıdır. Hayat plan numaranızı öğrendiğinizde kendiniz ve hayatınız hakkında ne sonuçlar çıkacağını görebilirsiniz.

Numeroloji hakkında bilmediğiniz bazı ilginç gerçekler vardır.

Numerolojinin Tarihi Nedir? Sayılar Neyi İfade Etmektedir?Numeroloji aracılığıyla aldığınız sayılar hem olumlu hem de olumsuz özellikleri içerir, ancak her ikisi özellik de tanınmalıdır. Tüm kariyer, iş, sağlık ve sevgi gibi farklı yaşam yönleri ile size yardımcı olabilir. Numeroloji’deki ana sayılar 11, 22 ve 33’tür.
Numerolojik numaranız ‘yaşam rehberiniz’ olarak kullanılabilir ve karşılaşabileceğiniz herhangi bir engele yardımcı olabilir.
Numeroloji kullanarak, bir bireyin güçlü ve zayıf yönlerini ve yaşam amaçlarını bulabilirsiniz.
Yaşam planı numarası, İfade numarası, Çekirdek sayılar ve daha fazlası gibi numeroloji yoluyla öğrenebileceğiniz birçok farklı sayı vardır. Numerolojide numara haritanızı bulmak için tam adınızı da kullanabilirsiniz. Numeroloji, zorlukların ve fırsatların yaşamınızda ne zaman ortaya çıkacağını öğrenmek için de kullanılabilir.

Sayıların önemi
0’dan 10’a kadar olan rakamlar, karakter değerlendirme ve tahminleri için yaygın olarak kullanılmaktadır.

SIFIR: Bu, bir uçtan diğerine değişikliklerden sorumlu olan en güçlü sayıdır. Büyük bir yoğunluğa sahiptir ve dolayısıyla büyük bir dikkatle kullanılır.
BİR: Sayma yaparken ilk sayıdır, bu olmadan sistem olmazdı. Başlangıç noktasını temsil eder ve mükemmelliği sembolize eder. Olumlu özellikler mutluluk, romantizm ve karizma, olumsuzluk bencillik, ego ve inatçılığı temsil eder.
İKİ: Ortaklıkları, işbirliğini ve takım çalışmasını temsil eder. Ayrıca iyi ve kötü, erkek ve kadın, siyah ve beyaz arasındaki boşanmayı örneklemektedir. Bir yandan kadınsı ve sezgisel, öte yandan da erkeksi ve gücü yansıtmaktadır.
ÜÇ: İki sayısı tarafından yaratılan bölünmeyi ifade etmektedir. İyi bir servet ve zenginlik ile bağlantılı şanslı bir sayıdır. Bir yandan zekayı ve anlayışı, kötümserlik ve iyilik üzerindeki riskleri sevmeyi temsil eder.
DÖRT: İlk üç sayı asal sayıdır. Genel olarak dört, yönü ve dünyayı gösterir. Pratikliği ve bağımsız bir ruhu temsil eder. Çinliler onu ölümle ilişkilendirir, bu nedenle bazı hastanelerin dördüncü katı yoktur.
BEŞ: Beş duyu farkındalığı ile ilişkilidir. Akıl ve analitik yeteneği temsil eder. Kişinin sağlığını hem fiziksel hem de zihinsel olarak etkiler.
ALTI: İlişkilerin kurucusu ve güzellik, diplomasi, çekicilik ve zarafet ile ilişkilidir. Olumsuz özellikler arasında intikam, kıskançlık ve aldatma sayılabilir.
YEDİ: Maneviyat ve yanılsama ile ilişkilidir. Yedi kutsal olarak kabul edilir çünkü bir haftada yedi gün vardır, yedi gezegen eski güneş sistemi vs. örnek gösterilebilir.
SEKİZ: Çin’lilere göre iyi şans işaretidir. Karma ya da kişinin eylemleri ile ilişkilidir; Bir kişi kendi eylemleri için bedel ödemek zorundadır. Şansın beraberinde zenginliği ve ihtişamı getireceğine inanılmaktadır.
DOKUZ: Dönüşümleri, icatları ve keşifleri temsil eder. Bir bebeğin doğması dokuz ay alır, bu yüzden bu sayı antik çağda kutsal sayılmıştır. Doğurganlığı, bereketi ve çoğalmayı simgeler.
ON: Bu sayı bir döngünün sonunu sembolize eder. Bu, ortak para birimleri ve sayı sistemleri, popüler ondalık sistemi olarak kullanılmaktadır.

Yazar: Osman Uçar

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.