Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Orlando’daki Walt Disney World Resort

0 358

Orlando'daki Walt Disney World ResortKuzey Amerika kıtası ülkelerinden Amerika Birleşik Devletleri sınırları dahilinde yer alan ve de ülkenin 50 eyaletinden biri olan Florida’da bulunan bir tesis olup, aynı zamanda da eğlence merkezidir. Söz konusu yer eyaletin sınırları dahilinde yer alan ve de Miami sonrasında en büyük metropole ev sahipliği yapan Orlando’da bulunur. Orlando ekonomisinin adeta lokomotifi olarak kabul edilen Walt Disney World Resort, gerek Amerika gerekse de dünyadan birçok turistin her yıl ziyaret ettiği önemli eğlence merkezlerinin başını çeker. Bu yer o kadar popülerdir ki, Amerikan kültüründe yeri çok ayrıdır. Söz konusu yere götürülen çocuklar, kendilerini hayatları boyunca unutamayacakları kadar büyük bir eğlence ortamının içinde bulurlar. Bu yüzden her çocuk sahibi Amerikalı aile için Walt Disney World Resort gidilecek yerlerin en başını çeker. Resmi olarak 1 Ekim 1971 tarihine hizmete giren Walt Disney World Resort, Walt Disney Şirketi’nin bir parçasıdır. Bu şirketin bu gibi tesisleri sadece Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde yer almaz. Aynı zamanda Avrupa ve de Asya kıtasında da Walt Disney World Resort bulunur. Bu anlamda aslında oldukça küresel bir organizasyona dönüşmüş durumdadır. Son derece büyük bir tesis olan Walt Disney World Resort, eyalet ve de ülke ekonomisine ciddi bir katkı sunar.

Bölgede tesis içinde ve de dışında birçok otel bulunur. Bu da ziyaretçilerin bölgede konaklamasına olanak sağlar. Bölgede devasa su parkları ve de rollercoastler bulunur. Sadece bunlar bile bölgeye olan ilginin artmasına yeter. Ancak sadece bunlardan ibaret olmayan bir eğlence merkezi olarak bilinen Walt Disney World Resort, çok sayıda eğlence cihazının kurulu olduğu devasa bir parktır. Görselliği ile insanları büyüleyen Walt Disney World Resort 45 yılı aşkın geçmişi ile dikkat çeker. Dünya üzerinde kurulan ilk Walt Disney World Resort olma özelliğini de haiz olan yer, milyonlarca turist tarafından ziyaret edilmektedir. Bölgenin en büyük ekonomik figürü olarak lanse edilen Walt Disney World Resort, Walt ve Roy Dinsey tarafından hayata geçirilmiştir. Tam lokasyonu Florida eyaletinin Lake Buena Vista bölgesi olan bu yer, çok büyük bir istihdam da sunar. Ziyaretçi sayısının on milyonlarla ifade edildiği bu yerde resmi rakamlara göre yaklaşık olarak 62 bin kişi çalışır. Bu da doğal olarak 300 bin kişiye tekabül eden bir aile topluluğuna iş imkanı anlamına gelir ki, bu son derece etkileyicidir.

Orlando'daki Walt Disney World ResortWalt Disney World Resort‘e ulaşmak için birçok alternatif bulunur. Türkiye üzerinden de gidebileceğiniz bu yer, Amerika Birleşik Devletleri sınırları içinde olduğundan geçerli bir Amerikan vizesine sahip olmanız gerekir. Eğer vizeniz varsa bölgeye İstanbul Orlando seferi ile direkt ulaşabilirsiniz. Ya da Avrupa veya Amerika içinden de aktarmalı olarak seyahat etmeniz de mümkündür.

Yazar:Emir Karasu

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.