Bilgiustam
Bilgiyi ustasından öğrenin

Seyahat Ederken Kaybetme Riski Olmadan Nasıl Para Taşıyabilirsiniz?

0 770

Birçok kişi seyahat ederken para taşımaktan korkuyor ve bunu büyük bir risk, soyulma ve taciz edilme olasılığı olarak görüyorlar. Gideceğiniz yere ulaşmanızı ve kendinize kötü bir etki bırakabilecek herhangi bir kaza olmadan oradan geri dönmenizi sağlamak için seyahat sırasında para taşımanın en önemli ipuçlarını burada bulabilirsiniz.

Para hayatımızda çok önemli bir şeydir. Koruma ve güvence hissettiğimiz araçlardan biridir ve çoğu kişi paranın mutluluk satın almadığını söylese de aynı zamanda bize koruma ve psikolojik rahatlık sağlar. Seyahat ederken elbette paraya ihtiyacımız var bu yüzden para taşımak zorundayız. Seyahat ederken paranızı güvende tutmanız gerekir. Bu yüzden bugün, parayı kıyafetlere ve gizli yerlere saklamanın ve seyahat ederken güvende tutmanın bazı akıllı yollarından bahsedeceğiz.

Seyahat Ederken Parayı Gizli Bir Şekilde Nasıl Taşıyabilirsiniz?

Seyahat ederken paranızı pratik ve iyi bir şekilde saklamanıza yardımcı olan, pasaport dahil olmak üzere ihtiyaç duyabileceğiniz gerekli evrak ve belgeleri saklamaya yardımcı olan birçok güvenlik ürünü vardır:

1. Gizli Cüzdanlı Kemer: Belki de bu araç ve bu yöntem şimdiye kadarki en güvenli yollardan biridir ve onu kullanarak, herhangi bir rahatsızlık yaşamadan dünyayı dolaşabilirsiniz. Ancak, iyi tipte bir kayış seçmek ve sorunu daha da kötüleştirebilecek sahteciliklerden kaçınmak önemlidir, bir metal detektörünün bile tespit etmede zorlanacağı ürünü seçmek havaalanında bile size yardımcı olacaktır.

2. Gizli Cepler: Seyahat ederken para taşımada harika sonuçlar veren pratik bir çözüm, giysilerinize gizli cepler dikmektir. Bu pasaportunuzu ve biraz parayı saklamanın harika bir yoludur. Paranızı bölmeyi unutmayın, böylece biri tarafından para saklama yönteminiz keşfedilirse, tüm paranızı kaybetmezsiniz.

Seyahat Ederken Kaybetme Riski Olmadan Nasıl Para Taşıyabilirsiniz?3. Gizli Cüzdan: Bu gizli cüzdan kemere bağlanır ve pantolonunuzun içinde kalır. Bu tür cüzdanlar hazırdır, sadece en iyi türü ve en iyi rengi seçmeniz gerekir. Satın aldıktan sonra dikecek birini arayabilir ve her zaman ihtiyaç duyduğunuz kıyafetlerinize bağlayabilirsiniz.

4. Para Kemeri: Bu yöntem, şimdiye kadarki en popüler yöntemlerden biri olarak kabul edilir ve birçok kişi bunu para saklamak için kullanır. Piyasada çok sayıda para kemeri var, ister yerel piyasalarda ister online olarak bu türlerden birini araştırın. Uzun süre taşıyacağınız kolay, basit ve çok rahat olanları tercih etmeniz önemlidir, bu nedenle onları hissetmemeli veya taşıma konusunda sıkıntı çekmemelisiniz.

Para kemeriyle ilgili en önemli özelliklerden biri, belki de onu ilk tercihiniz yapan şey, pasaportunuzu orada tutabilmeniz ve kredi kartlarınız, vizeleriniz ve diğer seyahat evraklarınızdır. Sık sık havalimanların da seyahat ederken birçok insanın taşıdığını görüyoruz. Seyahat ederken her zaman tercih etmemekle birlikte, gezinin niteliğine göre aynı zamanda bu kemerin mutlak bir güvenlik aracı oluşturmadığına ve bu nedenle çok kalabalık olan ve ziyaret edilmek istenen bölge ve ülkelerde taşınması tavsiye edilmiyor.

5. Kredi Kartları ve Seyahat Çekleri: Kredi kartları ve seyahat çekleri, seyahat sırasında para taşımanın en kolay ve güvenli yoludur. Yurt dışında birçok kart kabul edilir, ancak harcama yolunuzu takip ettiğinizden ve limitleri aşmadığınızdan emin olun. Seyahat çekleri, yabancı ülkelerde nakit taşımanın başka bir güvenli yoludur. Seyahat çeki kullanıyorsanız, kaybolur veya çalınırsa genelleme yapabilmeniz için numaralarını not edin. Böylece daha hızlı geri ödeme alacaksınız. Aynı şekilde, acil durumlarda ücretsiz arayabilmeniz için acil durum ücretsiz banka numaralarını hazır bulundurun. ATM’leri yeni bir yerde kullanırken, her zaman iyi aydınlatılmış yerlerde, tercihen gün içinde ATM’leri seçin.

6. Kaldığınız Otelin Güvenlik Olanaklarından Yararlanın: Bunun için bir alternatifiniz yoksa değerli eşyalarınızı otelde güvende tutun, birçok otelde iş veya gezi için dışarı çıkarken pasaportunuzu ve o gün için ihtiyacınız olan parayı saklamak için kullanabileceğiniz şifre korumalı bir kasa vardır, şifreyi seçebildiğinizden emin olun. Kendi başınıza ve eşyalarınızı hareket halindeyken ve dönüşte kontrol edin, yani onları bir günden fazla gözden kaçırmayın, herhangi birinin kaybolması durumunda bu çok önemlidir.

7. İki Kaliteli Cep Cüzdanı Alın: İdeal olarak, seyahat ederken biri kredi kartlarınız için diğeri nakit olmak üzere iki cüzdanı kullanmanız gerekir. Kartlık olarak adlandırılan kart cüzdanı, kartlarınızı elektronik ödeme kullanan ülkelere taşımak için çok uygundur. Çok fazla kredi kartınız varsa, bunun gibi bir cüzdan çok uygun olacaktır. Yüksek kaliteli, küçük boyutlu ve bir miktar nakit parayı (küçük miktarlar) taşımak için birçok dahili alan vardır ve ikinci cüzdan, onunla dolaşmak istiyorsanız nakit ve büyük meblağlar içindir ve ayrıca ödediğiniz faturaları seyahat masrafları hesabınızda tutmak içindir.

8. Parayı Seyahat Sırasında Para Taşıma Güvenliği İçin Bölüştürün: Seyahat ederken her zaman duyduğumuz, seyahat ederken para taşımak için en önemli ipuçlarından biridir. İlk önce yalnız seyahat ediyorsanız, sahip olduğunuz parayı birçok cebe bölüştürün. Böylece para koyduğunuz yerlerden birinden paranız çalınırsa zor durumda kalmaz ve bir şeyler yapabilmek için hala bir miktar paranız kalabilir. Ayrıca otelde biraz para tutabilirsiniz. Parayı birçok yere, cebe ve hatta çoraplara koyabilirsiniz. Ayrıca, arkadaşlarınız veya aile üyelerinizle seyahat ediyorsanız, parayı kendi aranızda paylaşabilir ve aynı zamanda daha fazla güvenlik için yukarıda belirtilen ilk yöntemi kullanabilirsiniz.

9. Yanınızda Sahte Bir Cüzdan Taşıyın: Sahte cüzdan, hırsızları veya soyguncuları caydırmanın ve güvenli bir şekilde seyahat ederken para taşımanın akıllı yollarından biridir.

Yazar: Ömer ERİŞ

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku