Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Şifon Gömlek Alırken Nelere Dikkat Edilir, Nasıl Kombin Yapılır?

0 373

Yaz dönemlerinde artan sıcaklar nedeni ile ne giyileceği konusunda sürekli bir problem oluşur. Bunaltmayacak, sıkmayacak, insanları yaz mevsiminde hem şık hem de rahat hissettirecek kıyafetler aranır. Hem bu havalarda terlemek istemiyor, etkili bir çözüm bularak şık, görsel açıdan tatmin edecek kıyafetler ile kombinler yapmak istiyorsanız, en doğru seçimlerden birisi kuşkusuz ki şifon gömleklerdir. Yaz kıyafetleri adına beklentileri karşılayabilecek olan şifon gömlekler, özellikle de kadınlar için yaz sıcaklarında kurtarıcı gibi olmaktadır.

Şifon Gömlek Alırken Nelere Dikkat Edilir, Nasıl Kombin Yapılır?Bu gömleklerin yapısı, ince ve hafif olmalarından dolayı yazın bunaltan sıcakları için oldukça uygundur. İster sokakta, ister daha ciddi ortamlarda tercih edilebilecek bu tip gömlekler, şeffaf doku ve daha rahat bir yapı ile iyi hissettirmektedir. Uzun yıllardır en moda kıyafetler içerisinde değerlendirilen ve modası geçmeden raflardaki yerini alan şifon gömlekler, farklı tarz kesimleri ve modelleri ile de herkesin zevk ve beğenisine uyacak modeller ile göz doldurmaktadır. Yaz mevsiminin vazgeçilmezlerinden olan şifon gömlekler, model olarak da bir takım farklılıklar ile herkese hitap edebilmektedir. Sırt bölümünde yukarıdan aşağıya kadar düğmelerin yer aldığı şifon gömlekler, puantiyeli kumaş yapısı ile daha nostaljik bir görünüm oluşturan şifon gömlekler de öne çıkan tarzlar arasındadır.

Şifon Gömlek Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

– Şifon gömlek alırken, öncelikle kalitesi önemlidir. Her şifon gömlek aynı derecede ferahlık vermeyebilir. Bu nedenle, tarzı olduğu kadar kalitesine de dikkat edilmelidir.

– Sade olanlar o kadar ilginizi çekmiyorsa, dantel detaylar gibi bir takım işlemelerin olduğu ürünler uygun olabilir. Ancak bu işlemelerin de sağlam olması önemlidir.

– Özellikle kısa ve desenli olmayan şortlar ile birlikte giyilecekse, çiçekli renkli desenlere sahip olan şifon gömlekleri almak daha estetik bir görünüm oluşturmaya yardımcı olacaktır.

Şifon Gömlekler Nasıl Kombin Edilmeli?

Şifon gömlekler ile gündüz ya da gece fark etmeksizin şıklığı yakalamak oldukça kolaydır. İyi bir kombin ile çok hoş bir tarz oluşturmak işten bile değildir.

Şifon Gömlek Alırken Nelere Dikkat Edilir, Nasıl Kombin Yapılır?– Şifon gömlekler askılı dar badi ve büstiyer üzerine giyilerek iç dış kontrastı sağlandığında oldukça orijinal ve farklı bir görünüm oluşturmaktadır.

– Tarz bir görünüm yaratırken rahatlıktan da vazgeçmek istemeyenler kot pantolon üzerinde de çok şık kombinler yapabilirler. Hatta gömleğin bir kısmı pantolon içerisine konulup, bir kısmı dışarda bırakılarak asimetrik bir görünüm sağlanabilir ve farklı bir stil yaratılabilir.

– Yine aynı şekilde kot ya da keten etekler ile şıklık yaratılabilir. Farklı bir görünüm sağlamak isteyenler için, arkası uzun önü daha kısa şifon gömlek modelleri ile mini eteğin boyundan uzun olacak şekilde gömleği dışarda bırakarak hoş bir tarz elde edilebilir.

– Şifon gömleklerin altına düz babet ya da stiletto giymek de oldukça hoş bir görüntü sağlamanız için iyi bir seçim olacaktır. Ancak, daha spor bir görünüm ile şıklık yaratmak isteyenler kaba modellerden uzak durmak şartıyla, daha narin ve görselliği ile ön plana çıkabilecek spor ayakkabılar ile de kombinleyebilirler.

Kaynakça:
sonmodamodelleri.com/sifon-gomlek-nasil-giyilir-sifon-gomlek-kombinleri

Yazar:Gökçe Cömert

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.