Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Faizsiz ve Kredisiz Ev Almanın Yolları

0 307

Faizsiz ve Kredisiz Ev Almanın YollarıArtık ev almak için eskiden olduğu gibi zor aşamalardan geçmenize ve çok uzun bir süre beklemenize gerek kalmıyor. Bu konuda ülke çapında emlak piyasasına yeni bir canlılık katabilmek için birçok çalışma yapılıyor. Özellikle de devletin ev satın almak isteyen vatandaşlarına gerekli şartları yerine getirdiği takdirde sunduğu teşvik primleri oldukça önemlidir. Devletin görev verdiği inşaat firmalarının yerine getirdiği toplu konut projelerine dahil olarak faizsiz ev kredisi fırsatından yararlanabiliyorsunuz. Sizlerden istenen şartları ve belgeleri yerine getirip topladıktan sonra devletin verdiği teşvik için başvurarak satın alacağınız evin ödemesinde devletten yardım alabiliyorsunuz.

Ev satın almak için sıklıkla tercih edilen yollardan birisi de bankalardan konut kredisi çekme işlemidir. Ev kredileri için bankalara başvurarak her birisinin vermiş olduğu faiz oranı hakkında karşılaştırmalar yapabilirsiniz. Ayrıca bazı beğendiğiniz konut projesinde görevli olan inşaat firmaları sizin krediyi çekeceğiniz banka ile anlaşma içinde olabilir. Bu sayede faizsiz ev kredisi gibi bir imkanla karşılaşarak son derece iyi bir fırsattan yararlanabiliyorsunuz. İnşaat firmasının ev için belirlediği fiyatı ödemek için isterseniz peşinat artı ev kredisi, isterseniz de direkt olarak ev kredisi çekerek gereken ödemeyi yapabilirsiniz. 120 aya kadar uzayan vade seçeneklerinin olması sayesinde çok düşük faiz oranlarında geri ödemenizi, belirlediğiniz taksit tutarlarında ödersiniz. Bu sırada da inşaat firmasının yürüttüğü konut projesinde beğendiğiniz ve satın aldığınız evinizde oturmuş olursunuz. İşte görüldüğü gibi bu fırsatın en büyük artısı kira öder gibi ödeme yaparken aynı zamanda oturduğunuz evin de gün geçtikçe sahibi oluyorsunuz. Ayrıca bankalarla yaptığınız anlaşmalar sonucunda yatırmanız gereken paradan daha fazla tutarları yatırarak vade süresini kısa sürede tamamlayabilirsiniz. Bu sayede sizden istenen az faiz tutarı daha da düşecektir.

İnşaat firmalarının bankalar ile anlaşmalı olduğu bu konut projelerinde peşinat verecek paranızın olması da önemli bir husustur. Genel olarak konutlarda %5 ve %10 oranında peşinat istenebiliyor. Peşinatı yatırmanız sayesinde daha düşük faiz oranında bir kredi çekersiniz.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.