Bilgiustam
Türkiye'nin Bilgi Sitesi

Siyah Noktalar ve Doğal Tedavi Yöntemleri

0 142

Siyah Noktalar ve Doğal Tedavi YöntemleriSivilcelerin yanında cildin kötü görünmesine neden olan ve özellikle bayanların kurtulmaya çalıştıkları siyah noktalar. Bu siyah noktaların oluşumunda stresin etkisi büyüktür. Sağlıklı ve canlı bir cilde sahip olmak için de öncelikle ve kesinlikle stresten uzak durulması gerekir.

Peki bu siyah noktalar neden ve nasıl oluşur derseniz, temel sebeplerdeb biri iyi temizlenmeyen ve çok gözenekli bir cilde sahip olmaktır. Bu siyah noktaların dış görünüşü bozmasının yanı sıra sağlık açısından temizlenmesi ve yok edilmesi gerekmektedir. Zira çoğu siyah noktalar, ciltte derin çukurların ve daha büyük sivilcelerin oluşmasına neden olur. Bu yüzden cildin her gün düzenli olarak temizlenerek nemlendirilmesi gerekmektedir.

Siyah Noktalar ve Doğal Tedavi Yöntemleri

Siyah noktalardan kurtulmanın yöntemi nedir dersek onun için de bitkisel bir çözüm önerebilirim. Örneğin bir kaseye biraz yoğurt koyun ve üzerine limon sıkarak karıştırın. Bu karışımı yüzünüze fakat göz çevrenize gelmemesine dikkat ederek tüm yüzünüze sürün. Yaklaşık 15 dk. bekledikten sonra kurumuş olan bu karışımı ılık suyla yıkayarak temizleyin.

Limon suyun cilde geçmesini kolaylaştırır ve hızlandırır, sivilcelerin kurumasına da yardımcı olur. Ayrıca siyah noktaları da ciddi bir şekilde ortadan kaldırılmasını sağlar.Yoğurt ise cildi besler, yağ miktarını dengeler ve doğal bir şekilde nemlenmesini sağlar.

Yine benzer şekilde bir kaseye biraz su ve elma sirkesi koyarak karıştırın. Bu karışımı bir pamuk yardımıyla yüzünüze uygulayarak temizleyin. (Elma sirkesinin cilt üzerindeki etkileri ise cildi yumuşatması ve yine akneye neden olan mikropları ortadan kaldırmasıdır.)

Yazar: Ali MAZILIGÜNEY

Bunları da beğenebilirsin

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku